Sanchez, Henry Gabriel

    Geboortedatum:
    29 december 1907 (New York City/New York, Verenigde Staten)
    Overlijdensdatum:
    1978
    Nationaliteit:
    Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

    Biografie

    Henry Gabriel Sanchez werd op 19 december 1907 geboren in New York City, New York. Na zijn opleiding trad hij in 1926 toe tot de Naval Academy in Annapolis, Maryland, waar hij op 5 juni 1930 slaagde. Na de academy diende hij aan boord van de U.S.S. Trenton tot hij in 1931 een vliegopleiding ging volgen aan het Naval Air Station, Pensacola, Florida. Na zijn vliegopleiding werd hij in oktober 1932 gestationeerd bij Aircraft, Battle Force, U.S.S. Saratoga. Na diverse andere posities, werd Henry Sanchez in mei 1942 aangesteld als Commanding Officer Fighting Squadron 72. Hierbij diende hij tot april 1943, waarna Sanchez voornamelijk opleidingsopdrachten uitvoerde tot hij in april 1946 het bevel kreeg over de U.S.S. Intrepid.

    Afwisselend dienend als Chief of Aviation Ships Section en Commanding Officer, diende hij tot 1959 als Staff Officer, Commander in Chief, U.S. Naval Forces, Eastern Atlantic Mediterranean. Hij ging in november 1959 met pensioen.

    Naast zijn WO2 gerelateerde onderscheidingen ontving hij tevens de Navy Occupation Service Medal met "ASIA" gesp.

    Bevorderingen:
    28 juni 1926: Midshipsman;
    5 juni 1930: Ensign;
    31 september 1932: Naval Aviator;
    ?: Lieutenant Commander;
    ?: Commander;
    1 april 1946: temporary Captain;
    21 april 1949: Captain;
    ?: Rear Admiral.

    Loopbaan:
    28 juni 1926 - 5 juni 1930: Naval Academy, Annapolis, Maryland;
    1930 - september 1931: U.S.S. Trenton;
    1931 - oktober 1932: Naval Air Station, Pensacola;
    oktober 1932: Aircraft, Battle Force, U.S.S. Saratoga;
    ? - juni 1935: Fighting Squadron 3-B, U.S.S. Langley/U.S.S. Ranger;
    juni 1935 - april 1937: Naval Air Station, Norfolk, Virginia;
    juni 1937: U.S.S. Huron, Asiatic Fleet, Cavite, Philippine Islands;
    januari 1940 - september 1941: Naval Air Station, Pensacola, Florida;
    8 december 1941: Fighting Squadron 72;
    mei 1942: Commanding Officer Figthing Squadron 72;
    april 1943 - januari 1944: Training Officer, Advanced Combat Tactics Training Squadron, Naval Auxiliary Air Station, Lee Field, Jacksonville, Florida;
    ?: Fitting Out Duty, U.S.S. Rudyerd Bay, Kayser Shipbuilding Company, Vancouver, Washington;
    25 februari 1944: Executive Officer U.S.S. Rudyerd Bay;
    april 1944: Pre-Commissioning Duty, U.S.S. Thetis Bay, Kayser Shipbuilding Company, Vancouver, Washington;
    21 april 1944: Executive Officer U.S.S. Thetis Bay;
    november 1945: Executive Officer U.S.S. Intrepid;
    11 april 1946 - 4 november 1946: Commanding Officer/Executive Officer U.S.S. Intrepid;
    november 1946 - december 1949: Chief of Aviation Ships Section, Office of the Chief of Naval Operations, Navy Department, Washington D.C.;
    december 1949 - december 1950: Commanding Officer U.S.S. Suisun (AVP-53);
    december 1950 - maart 1952: Chief of Naval Operations, Navy Department, Washington D.C.;
    maart 1952 - november 1959: Staff Officer, Commander in Chief, US Naval Forces, Eastern Atlantic Mediterranean;
    15 januari 1955 - 19 januari 1957: Commanding Officer U.S.S. Princeton (CV-37).

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend vanwege zijn aandeel tijdens de Slag om Santa Cruz van 15 tot 26 oktober 1942.
    Tweede Air Medal toegekend in de vorm van een gouden ster te dragen op het lint van de eerste Air Medal.
    Air Medal (AM)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend voor zijn aandeel in de luchtgevechten op 26 oktober 1942.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend met "FLEET" gesp.
    American Defence Service Medal

    Bronnen

    Foto