Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Adametz, Johann (Generalmajor)

    Geboortedatum:
    10 april 1879 (Wenen, Oostenrijk)
    Overlijdensdatum:
    6 mei 1963 (Wenen, Oostenrijk)
    Nationaliteit:
    Oostenrijks (1938-1945, Reichsgau)

    Biografie

    Bevorderingen:
    26 oktober 1899: Leutnant;
    1 mei 1905: Oberleutnant;
    1 mei 1913: Hauptmann;
    1 november 1918: Major;
    1 januari 1921: Oberstleutnant;
    20 mei 1927: Oberst;
    18 juli 1929: Generalmajor (titel);
    1 februari 1941: Generalmajor (Luftwaffe).

    Loopbaan:
    18 augustus 1898 - 1 oktober 1898: Kompanieoffizier Infanterie-Regiment 95;
    2 oktober 1898 - 30 september 1904: Bataillonsadjutant Infanterie-Regiment 95;
    1 oktober 1904 - 15 juli 1906: Kriegsschule Wiener-Neustadt;
    16 juli 1906 - 19 oktober 1907: Infanterie-Regiment 95;
    20 oktober 1907 - 19 augustus 1908: Kursus Tulln;
    20 augustus 1908 - 31 juli 1913:Lehrer Tulln;
    1 augustus 1913 - 31 juli 1914: Kompanieführer / Technisches Adjutant;
    1 augustus 1914 - 17 september 1916: Stab I. Korps;
    18 september 1916 - 2 december 1917: Kommandant / Technisches Adjutant Sankt Pölten;
    3 december 1917 - 16 november 1918: Generalstab 10. Armee;
    17 november 1918 - 2 februari 1919: Sankt Pölten;
    3 februari 1919 - 30 november 1920: Gruppen-Direktor Sankt Pölten;
    1 december 1920 - 15 september 1925: Abteilung 5, Heeresministerium;
    16 september 1925 - 31 augustus 1928: Stab Heeres-Inspektor;
    1 september 1928 - 31 juli 1929: Heeresschule Wien;
    31 juli 1929: Reserveoffizier;
    1 juni 1936 - 14 maart 1938: Zivil mitarbeiter Österreichishes Heer;
    15 maart 1938 - 31 augustus 1939: Luftwaffe 4, Stab Oberbefehlshaber Luftwaffe Österreich;
    1 september 1939: Kommandeur Funkhorch-Abteilung (III.), Luftwaffen-Regiment 4 / Führer Wetterleitstelle /Funkhorchleitstelle 4, Höheren Nachrichtenführer/Luflotte 4;
    1 april 1940: Kommandeur Luftwaffen-Regiment 4 / Führer Wetterleitstelle 4, Höheren Nachrichtenführer/Luflotte 4;
    2 januari 1941: Nafü/Luftgaukommando XVII / Kommandeur Lg.Nachrichten-Regiment 17;
    18 juni 1941: Ziekteverlof;
    19 oktober 1941: Verlof;
    15 december 1941: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Bronnen

    Foto