TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Goggins, William Bernard

Geboortedatum:
10 september 1898 (Republic/Washington, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
27 december 1985 (Arlington/Virginia, Verenigde Staten)
Nationaliteit:
Amerikaanse (1776 - heden, Republiek)

Biografie

William Bernard Goggins werd op 10 september 1898 geboren als de zoon van William Goggins en Midge May Goggins (McCarter).

Naast zijn persoonlijke, Wo2 gerelateerde onderscheidingen, mocht hij tevens de Navy Commendation Ribbon (toegekend aan de U.S.S. Marblehead voor acties in de Javazee op 4 februari 1942), World War I Victory Medal met Atlantic Fleet gesp en de Navy Occupation Service Medal met Asia gesp dragen.

Bevorderingen:
?: Midshipsman;
6 juni 1919: Ensign;
?: Lieutenant Commander;
18 juni 1942: Captain;
30 juni 1949: Rear Admiral;

Loopbaan:
?: University of Washington;
1916: U.S. Naval Academy, Annapolis;
1917: U.S.S. Arkansas;
?: U.S.S. Utah;
1919 - december 1920: U.S.S. Idaho;
?: U.S.S. Meade;
maart 1921: Assistant Communications Officer, Staff, Commander Destroyer Force, Flotilla FOUR, Pacific Fleet;
oktober 1921: Radio Officer, Staff Destroyer Squadron TWELVE, Pacific Fleet;
juni 1923 - juni 1924: Staff, Commander Battleship Division FOUR, Battle Fleet;
?: Postgraduate School, Annapolis, Maryland;
?: Yale University, New Haven;
oktober 1926: U.S.S. Florida;
oktober 1927 - augustus 1929: Radio Officer, Staff, Commander Light Cruiser Divisions and Division TWO, Scouting Fleet;
?: Radio Division, Bureau of Engineering, Navy Department, Washington D.C.;
juni 1931: Aide and Force Radio Officer, Staff Commander, Schouting Force;
juni 1932: Executive Officer U.S.S. Hamilton;
juli 1933: Executive Officer U.S.S. Noa;
?: Radio Division, Bureau of Engineering, Navy Department, Washington D.C.;
juni 1934 - juni 1936: Commanding Officer U.S.S. McCormick (DD-223);
?: Navigator U.S.S. Trenton;
1939 - 1941: Naval Academy, Annapolis;
?: Executive Officer U.S.S. Marblehead;
?: U.S.S. Ramapo;
3 oktober 1942: Officer in Charge, Radio Intelligence Unit, Intelligence Center, Pacific Ocean Areas;
18 januari 1945 - 26 november 1945: Commanding Officer U.S.S. Alabama (BB-60);
1946- mei 1947: Office of the Chief of Naval Operations, Navy Department, Washington, D.C.;
mei 1947: Commanding Officer Naval Administrative Command, Central Intelligence Group, Washington, D.C.;
juli 1947 - mei 1949: Chief of Staff and Aide to the commandant, Fifteenth Naval District, Balboa, Canal Zone;
30 juni 1949: Retired List;
?: Researcher Johns Hopkins University;
?: Staff Consultant Army Research Association;
?: General Kinetics Institute.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Lieutenant Commander (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
Eenheid:
U.S.S. Marblehead (CL-12), U.S. Navy
Toegekend op:
1942
Lt. Cm. Coggins liep zware brandwonden op tijdens Japanse aanvallen tegen de U.S.S. Marblehead in te slag om Java in 1942. Het schip raakte zwaar beschadigd. Hij en andere slachtoffers werden bij Java aan wal gebracht.

In de functie van Executive Officer.
Purple Heart
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Captain (Kapitein-ter-Zee)
Eenheid:
Radio Intelligence Unit, Intelligence Center, Pacific Ocean Areas, U.S. Navy
Toegekend op:
1947
Legion of Merit - US Military
"or exceptionally meritorious conduct in the performance of outstanding services to the Government of the United States as Officer-in-Charge of a Pacific Fleet radio unit, in the Pacific Ocean Area, from 28 October 1942 to 5 January 1945."

Bureau of Naval Personnel Information Bulletin No. 369
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
U.S.S. Alabama (BB-60), U.S. Navy
Aanbeveling:
De prestatie van zijn schip was voorbeeldig op 17 en 18 juli 1945 tijdens het bombarderen van Hitachi op het eiland Honshu in Japan waar de schade die door zijn schip aan het aangewezen doel was toegebracht, onderwerp was van een bijzondere vermelding door de commandant van de Task Unit.

Tweede Legion of Merit toegekend in de vorm van een gouden ster te dragen op het lint van de eerste Legion of Merit. Toegekend met een "V" kenteken voor verdienste.
Legion of Merit - US Military
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Toegekend met "FLEET" gesp.
American Defence Service Medal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)
American Campaign Medal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Met 2 bronze stars
Asiatic-Pacific Campaign Medal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)
World War Two Victory Medal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Toegekend met een bronzen campagnester.
Philippines Defence Medal
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Met "V Device"
Navy and Marine Corps Commendation Medal (NMCCOM)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Met Gold Star
Combat Action Ribbon
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rear Admiral (Schout-bij-Nacht)

Met "Asia" gesp
Navy Occupation Service Medal

Bronnen