Goddard, Henry Gordon

Overlijdensdatum:
13 november 1972
Dienstnummer:
70252
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Henry Goddard bezocht Harrow School en het Wadham College, Oxford. Tussen 1927 en 29 was hij lid van het University Air Squadron. In juli 1932 ging hij naar de R.A.F.O. en stapte in 1938 over naar de R.A.F.V.R. Hij was architect toen hij in september 1939 werd opgeroepen. Goddard diende vanaf december 1939 tijdens de Battle of Britain bij No 219 Squadron. Op een nacht in november 1940 schoot hij van dichtbij een Junkers Ju 88 neer op een hoogte van 20.000 voet. Hij leidde No 153 Squadron op Portreath voor een korte tijd in december 1942. Nadat hij overzee was geplaatst kreeg hij in juni 1943 het commando over No 176 Squadron op Baigachi in India en werd in maart 1944 overgeplaatst om No 170 Wing te leiden in de Imphal vallei. Op 1 mei werd hij bevorderd tot Act. Group Captain en nam het commando over HQ 906 Wing op zich. Goddard zwaaide in 1945 af als Wing Commander.

Bevorderingen:
4 juli 1932: Pilot Officer on Probation
4 juli 1933: Pilot Officer
4 januari 1934: Flying Officer
1 januari 1938: Commissioned in the Royal Air Force Volunteer Reserve
16 december 1940: Flight Lieutenant
1 maart 1942: Temporary Squadron Leader
1 maart 1945: Wing Commander (war sub)
10 februari 1954: Commission relinquished, retaining rank as Group Captain

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Flight Lieutenant (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
No. 219 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
18 februari 1941
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier heeft sinds december 1939 nachtelijke operaties gevlogen. Op een nacht in november 1940 schoot hij een Junkers Ju 88 neer na hem op een hoogte van 20.000 voet van dichtbij te hebben aangevallen. Zijn vastberadenheid om bij nacht de vijand op te sporen en te vernietigen is een inspiratie voor zijn mede piloten geweest.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flight Lieutenant (Waarnemend Kapitein-vlieger)
Toegekend op:
17 maart 1941
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Toegekend op:
11 juni 1942
Air Force Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Wing Commander (Waarnemend Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Toegekend op:
14 november 1944
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier heeft op voorbeeldige wijze no. 170 Wing aangevoerd tijdens de operaties rond Imphal. Hij heeft voortdurend met zijn gedrevenheid en energie een magnifek voorbeeld gesteld voor de hele Wing, hij heeft zelf veel missies gevlogen in Spitfires, Hurricanes, Beauforts en Bisleys zowel oversdag als Ďs nachts waarbij hij met succes transporten heeft aangevallen, tot tevredenheid heeft gebombardeerd en nachtjagers verjaagd. Hij heeft een levendige interesse getoond in de operationele controle van de vliegtuigen en in de mechanische kant van constructie en onderhoud van sasrtbanen en accomodatie voor zijn squadron. Gedurende een bepaalde periode leidde hij niet minder dan negen squadrons.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Met "BATTLE OF BRITAIN"-gesp.
1939-1945 Star

Bronnen

Thema's