Hitter, Alfons

    Geboortedatum:
    4 juni 1892 (Höchstadt/Elzas, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    11 maart 1968 (Thomasberg/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    1 april 1912: Gefreiten;
    1 augustus 1912: Unteroffizier;
    27 januari 1915: Vizefeldwebel;
    16 maart 1915: Leutnant der Reserve;
    1 mei 1922: Leutnant;
    1 oktober 1923: Oberleutnant;
    1 mei 1928: Hauptmann;
    1 september 1934: Major;
    1 maart 1937: Oberstleutnant;
    1 maart 1940: Oberst;
    1 augustus 1942: Generalmajor;
    1 maart 1943: Generalleutnant.

    Loopbaan:
    1 oktober 1911 - 1 oktober 1912: Badische Fußartillerie-Regiment Nr. 14;
    1 oktober 1912 - 26 november 1912: Reserve-Übung A;
    1912: Studium Geschichte, Nationalökonomie und Philosophie;
    2 augustus 1914 - 1 november 1917: 6. Batterie / Reserve-Fußartillerie-Regiment Nr. 10;
    5 juli 1915 - 2 augustus 1915: Schießschul-Lehrgang, Jüterbog;
    5 augustus 1916 - 14 oktober 1916: stellvertretender Batteriechef 6. Batterie / Reserve-Fußartillerie-Regiment Nr. 10;
    5 november 1916 - 17 februari 1916: Ordonnanzoffizier Stab III. / Reserve-Fußartillerie-Regiment Nr. 10;
    16 november 1916 - 25 november 1916: Führer 8. Batterie / Reserve-Fußartillerie-Regiment Nr. 10;
    18 februari 1917 - 5 juli 1917: Führer 8. Batterie / Reserve-Fußartillerie-Regiment Nr. 10;
    16 juni 1917 - 3 juli 1917: Stabsoffiziers-Kurs / k.u.k. Heeresfront-Oberkommando Ost;
    1 november 1917 - 13 februari 1918: Führer 1. Rekruten-Depots / Fußartillerie-Ersatz-Bataillon;
    12 januari 1918 - 17 januari 1918: Hilfslehrer Nachrichtenmittel-Kurs, Lyck;
    17 januari 1918 - 26 januari 1918: Hauptlehrer Nachrichtenmittel-Kurs, Lyck;
    13 februari 1918 - 15 februari 1918: Schießplatz Longuyon;
    15 februari 1918 - 5 mei 1918: Führer Feldartillerie-Batterie 819;
    5 mei 1918 - 22 juni 1918: Feldartillerie-Ersatz-Abteilung 4;
    22 juni 1918 - 26 juli 1918: Führer 1. Batterie / Fußartillerie-Regiments Nr. 23;
    26 juli 1918 - 26 december 1918: Führer 1. Batterie / Fußartillerie-Bataillons 80;
    27 december 1918: Demobiliserung;
    1 mei 1922: Reichswehr;
    1 juli 1922 - 1 oktober 1923: 6. (Preußisches) Artillerie-Regiment 6, Reichswehr;
    1 oktober 1923 - 1 oktober 1924: Artillerie-Schule;
    1 oktober 1924 - 1 oktober 1928: III. Abteilung / 3. (Preußisches) Artillerie-Regiment;
    1 oktober 1924 - 1 oktober 1928: Stab der Kommandantur Truppenübungsplatz Jüterbog;
    1 oktober 1928 - 1 oktober 1930: 4. Batterie / 3. (Preußisches) Artillerie-Regiment;
    1 oktober 1928 - 1 oktober 1930: Stab 3. Division;
    1 juni 1929 - 31 juli 1929: II. Bataillon / 4. (Preußisches) Infanterie-Regiments, Kolberg;
    1 augustus 1929 - 25 september 1929: 4. (Sächsische) Nachrichten-Abteilung, Dresden;
    1 oktober 1930: Stab I. Abteilung / 5. Artillerie-Regiment;
    1 oktober 1930 - 1 oktober 1931: I. / 5. Artillerie-Regiment;
    1 oktober 1931 - 1 oktober 1934: Chef 1. Batterie / 5. Artillerie-Regiment;
    2 oktober 1931 - 29 oktober 1931: Artillerie-Schule, Jüterborg;
    1 oktober 1934 - 15 oktober 1935: Kommandeur IV. Abteilung / Artillerie-Regiment Münster;
    15 oktober 1935 - 6 oktober 1936: Kommandeur I. Abteilung / Artillerie-Regiments 52;
    6 oktober 1936 - 26 augustus 1939: Kommandeur I. Abteilung / Artillerie-Regiments 62;
    26 augustus 1939 - 1 december 1940: Kommandeur Artillerie-Regimentsstab z.b.V. 613;
    1 december 1940 - 1 februari 1942: Kommandeur Artillerie-Regiment 178, 206. Infanterie-Division;
    1 februari 1942 - 14 februari 1942: Artilleriekommandeur 112 (Arko 112);
    14 februari 1942 - 3 mei 1942: Führerreserve;
    3 mei 1942 - 1 augustus 1942: mit der Führung Beauftragd 206. Infanterie-Division;
    1 augustus 1942 - 13 juli 1943: Kommandeur 206. Infanterie-Division;
    14 september 1943 - 25 juni 1944: Kommandeur 206. Infanterie-Division;
    25 juni 1944 - 28 juni 1944: Kommandant “Festen Platzes” Witebsk;
    ?: mit der Führung Beauftragd 131. Infanterie-Division;
    28 juni 1944 - 9 oktober 1955: Sovjet Krijgsgevangene;
    ?: Nationalkomitee Freies Deutschland.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Artillerie-Regimentsstab z.b.V. 613
    Toegekend op:
    13 mei 1940
    Bijzonderheden:
    Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 2 september 1914.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Artillerie-Regimentsstab z.b.V. 613
    Toegekend op:
    2 juli 1940
    Bijzonderheden:
    Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 5 februari 1916.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Artillerie-Regiment 178
    Toegekend op:
    14 december 1941
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 206. Infanterie-Division
    Toegekend op:
    19 november 1943
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 206. Infanterie-Division
    Toegekend op:
    15 december 1943
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    131. Infanterie-Division
    Toegekend op:
    11 februari 1944
    Samenvatting:
    Vermelding:
    "De onder het bevel van General der Infanterie Jordan vechtende Nedersaksische 131. Infanterie-Division onder Generalleutnant Hitter heeft zich bijzonder onderscheiden in de middelste sector van het front."
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 206. Infanterie-Division (Kommandant 206e Infanterie Divisie)
    Toegekend op:
    4 juni 1944
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Bijzonderheden:
    488e Verlening.

    Bronnen

    Foto