TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

White, Cyril Brudenell Bingham

Geboortedatum:
23 juni 1876 (St Arnaud, Victoria, Australie)
Overlijdensdatum:
13 augustus 1940 (Canberra, Australie)
Begraven op:
Oorlogsgraven van het Gemenebest Buangor Public Cemetery
Vak: C of E. Graf: 40.
Nationaliteit:
Australische (1901-heden, Federaal Koninkrijk)

Biografie

Chief of the General Staff C.B.B. White kwam om het leven in de '1940 Canberra air disaster'.

Bevorderingen:
1908: Captain
1911: Major
?: Lieutenant Colonel
?: Colonel
Oktober 1915: Brigadier General
1 januari 1917: Temporary Major General
30 november 1918: Temporary Lieutenant General
Februari 1920: Major General (sub) - met terugwerkende kracht 1 januari 1919

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Lieutenant-Colonel (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
5 augustus 1915
Op 20 mei 1915 door generaal Ian Hamilton voorgedragen.
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Lieutenant-Colonel (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
3 juni 1915
Aanbeveling:
Tijdens de operaties bij Gaba Tepe op 25 april 1915 en vervolgens voor zijn uitmuntende prestaties bij het coŲrdineren van het stafwerk en bij de reorganisatie na de onvermijdelijke verplaatsing en verwarring ontstaan na de eerste landingsoperatie. Hij toonde uitzonderlijke bekwaamheid.
Als GSO 1 coŲrdineerde Lieutenant Colonel White het werk van de divisiestaf, onvermoeibaar werkend en van te voren nadenkend over alles wat nodig was. Hij was een grote steun voor de brigadiers bij het reorganiseren van bataljons en brigades na de onvermijdelijke verwarring die ontstond vanwege de stoot naar voren over moeilijk terrein. Hij is een stafofficier met uitmuntende kwaliteiten, helder van geest en vindingrijk.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Brigadier (Tijdelijk Brigade Generaal)
Toegekend op:
14 maart 1916
"Voor verdiensten in verband met de terugtrekking van de Force van het schiereiland Gallipoli."
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Brigadier (Tijdelijk Brigade Generaal)
Toegekend op:
10 april 1916
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Brigadier (Tijdelijk Brigade Generaal)
Toegekend op:
13 juli 1916
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Brigadier (Tijdelijk Brigade Generaal)
Toegekend op:
4 januari 1917
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Temporary Major-General (Tijdelijk Generaal-Majoor)
Toegekend op:
9 maart 1917
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
1 juni 1917
"Voor consistent goed werk als B.G., G.S., 1st Anzio Corps gedurende de periode van eind november 1916 tot eind februari 1917 aan hetzelfde front.

Voordracht gedateerd 21 maart 1917.
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
1 januari 1918
Companion of the Order of St Michael and St George (CMG)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
28 mei 1918
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
II Anzac Corps, Australian Army
Toegekend op:
12 juli 1918
Croix de Guerre 1914Ė1918
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
31 december 1918
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
1 januari 1919
Commander of the Order of St Michael and St George (KCMG/DCMG)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
11 juli 1919
Mentioned in Dispatches
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
21 augustus 1919
Grande-Oficial da Ordem Militar de Avis
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
18 augustus 1920
Knight/Dame Commander of the Royal Victorian Order (K(D)CVO)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
21 januari 1921
Kyuokujitsu sho, 2nd Class
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
3 februari 1921
Croix de Guerre (1914-1918)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Toegekend op:
8 juli 1927
Aanbeveling:
Ik denk dat ik niets beter kan doen dan de aanbeveling herhalen die ik ten gunste van General White heb opgesteld en indiende als Corps Commander van het Australische Corps voor de laatste Birthday Honours.
Tijdens de betreffende periode werd het Australian Corps gevraagd enkele van de zwaarste gevechten te leveren en zeker de meest geslaagde actie uit te voeren waaraan het Corps de laatste twee jaar in Frankrijk heeft deelgenomen. Dit omvatte de opmars naar en de verovering van de talloze stellingen van Glencorse, de Polygon Woods, de Broodseinde heuvels tot aan de buitenwijken van Passchendaele. De belangrijkste doorstoten waren op 20 en 26 september en 4 oktober met verdere aanvallen op 9, 12 en 13 oktober en 6 november 1917.
Ik heb hem toen voorgedragen voor een KCB maar die werd niet toegekend.
Sinds de periode waarvoor deze aanbeveling werd ingediend heeft General White de functies van B.G.G.S. Australian Corps vervuld gedurende wat ik kan omschrijven als de geheel geslaagde operaties van het Corps aan de Somme tot aan afgelopen juni toen hij samen met mij het Corps verliet om de benoeming tot M.G.G.S. Fifth Army te aanvaarden. De Commander Fourth Army vertelde mij dat hij een aanzienlijk aantal van de successen, door het Cops sinds juni behaald, heeft toegeschreven aan het goede werk dat hieraan voorafgaand is gedaan en waarvoor General White voor een groot deel verantwoordelijk moet worden gehouden.
Sinds juni heeft hij de functie van M.G.G.S. Fifth Army bekleed en hoewel deze eenheid niet betrokken is geweest bij spectaculaire gevechten, toch heeft de eenheid operaties uitgevoerd, naar ik hoop tot tevredenheid van de opperbevelhebber, voor het gestaag terugdringen van het Duitse front langs de hele Lys saillant. Voor het goede werk dat hiermee in verband staat houd ik General White voor een aanzienlijk deel verantwoordelijk.
Ik beveel hem nogmaals aan voor een K.C.B. want ik vind dat hij bijzondere waardering verdiend.

Toegekend bij gelegenheid van het bezoek van H.K.H. de Hertog en Hertogin van York aan Nieuw Zeeland en AustraliŽ voor de inwijding van de nieuwe hoofdstad van de Commonwealth of Australia Canberra
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)

Bronnen