TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Prüter, Friedrich-Wilhelm

Geboortedatum:
4 september 1896 (Wismar, Mecklenburg)
Overlijdensdatum:
28 februari 1976 (Aumühle/Sleeswijk-Holstein, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
27 januari 1915: Fähnrich;
22 maart 1915: Leutnant (RDA: 1 september 1915, -222-);
1 april 1925: Oberleutnant (RDA: -185-);
1 februari 1931: Hauptmann (RDA: -21-);
1 januari 1936: Major (RDA: 1 november 1935, -65a-);
1 oktober 1938: Oberstleutnant im Generalstab (RDA: -35-);
1 oktober 1940: Oberst im Generalstab (RDA: -17-);
21 januari 1943: Generalmajor (RDA: 1 januari 1943, -32-).

Loopbaan:
3 augustus 1914: Pommersches Kürassier-Regiment „Königin" Nr. 2;
3 oktober 1914: Ersatztruppenteil Pommersches Pionier-Bataillon Nr. 2;
december 1914: Pommersches Pionier-Bataillon Nr. 2;
28 mei 1915: Pionier-Kompanie 237;
12 oktober 1916: Ersatz Pionier-Batallion 2;
25 oktober 1916: Pionier-Kompanie 237;
5 februari 1917: Adjutant, Pionier-Bataillon 119;
2 september 1918: Pionier-Kompanie 237;
18 november 1918: Ersatz Pionier-Kompanie 2;
18 maart 1919: Pionier-Bataillon 2;
29 maart 1920: Reiter-Regiment 6;
?: Eskadronoffizier, 6. (Preuß.) Reiter-Regiment;
1 maart 1921: Pionier Kursus;
1 mei 1922: Pionier Kursus;
1 april 1924: Kompanieoffizier, 1., Kompanie, 4. (Preuß.) Pionier-Bataillon;
16 januari 1924: Sportlehrgang;
1 mei 1925: Stab, 4. (Preuß.) Pionier-Bataillon;
3 november 1926: Offizierslehrgang;
1 mei 1927: 9. Batterie, 4. (Preuß.-Sächs.) Artillerie-Regiment;
1 mei 1928: 2. Kompanie, 4. (Preuß.) Pionier-Bataillon;
1 oktober 1928: Stab, 2. Division;
1 oktober 1930: Stab, Infanterieführer III, Berlin;
1 oktober 1932: Reichswehr Ministerium;
1 augustus 1934: Kompaniechef, 2. (Preuß.) Pionier-Bataillon ;
1 oktober 1934: Kompaniechef Pionier-Bataillon Stettin A;
15 oktober 1935: Generalstab, 3. Division;
1 november 1937: Generalstab, I. Armeekorps;
26 augustus 1939: Oberquartiermeister, 3. Armee;
19 september 1939: Generalstab, II. Armeekorps;
4 oktober 1939: Stab, Grenzschutzabschnitt Nord;
23 oktober 1939: 1. Generalstabsoffizier, IV. Armeekorps;
25 november 1940: Oberquartiermeister, 4. Armee;
1 augustus 1941: Oberquartiermeister, 2. Armee;
25 maart 1942: Führerreserve OKH;
15 april 1942: Chef des Generalstabes, XXXV. Armeekorps;
30 januari 1943: Führerreserve OKH;
15 maart 1943: Kommandeur, 113. Infanterie-Division;
1 december 1943: stellvertretender Chef des Generalstabes, X. Armeekorps.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, Pionier-Bataillon 119, 237. Infanterie-Brigade, 119. Division, Preußischen Armee
Toegekend op:
31 maart 1917
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, Pionier-Bataillon 119, 237. Infanterie-Brigade, 119. Division, Preußischen Armee
Toegekend op:
5 december 1917
Militärverdienstkreuz 2.Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, Pionier-Bataillon 119, 237. Infanterie-Brigade, 119. Division, Preußischen Armee
Toegekend op:
25 april 1918
Militärverdienstkreuz 1.Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Toegekend op:
1918
Verwundetenabzeichen in Schwarz (1918)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kompaniechef, Pionier-Bataillon Stettin A, Reichswehr
Toegekend op:
30 december 1934
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Generalstab, 3. Division, Reichswehr
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Generalstab, 3. Division, Reichswehr
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Generalstab, 3. Division, Reichswehr
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Toegekend op:
1939
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Generalstab, II. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
24 september 1939
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
1. Generalstabsoffizier, IV. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
18 mei 1940
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Oberquartiermeister, 2. Armee, Heer
Toegekend op:
30 mei 1942
Deutsches Kreuz in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Chef des Generalstabes, XXXV. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
15 augustus 1942
Medaille

Bronnen

Foto