TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Anderson, Kenneth Arthur Noel "Sunshine"

Geboortedatum:
25 december 1891 (Madras, Brits-India)
Overlijdensdatum:
29 april 1959 (Gibraltar)
Dienstnummer:
12023
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Promoties:
20 september 1911: 2nd Lt.
29 november 1913: Lt.
10 april 1915: T/Capt.
1 oktober 1915: Capt.
12 mei 1918: A/Maj.
14 juli 1923: Maj.
1 januari 1930: Bt. Lt.Col.
2 juni 1930: Lt.Col.
2 juni 1934: Col.
14 januari 1938: T/Brig.
13 juni 1940: A/Maj.Gen.
17 juni 1940: Maj.Gen.
19 mei 1941: A/Lt.Gen.
19 mei 1942: T/Lt.Gen.
22 januari 1943: Lt.Gen.
27 juni 1949: Gen.
27.06.1949 (pensioen 06.06.1952)

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Captain (Kapitein)
Eenheid:
1st Battalion Seaforth Highlanders, Dehra Dun Brigade, 7th (Meerut) Division, British Army
Toegekend op:
22 september 1916
"Wegens opvallende dapperheid. Kapitein Anderson raakte voor een loopgraaf van de eerste linie van de vijand zwaar gewond. Hij trachtte voort te vechten, maar vooruitgang was vanwege een gebroken been onmogelijk. Niettemin bleef hij, hoewel hij aan hevig vuur was blootgesteld, zijn manschappen sturen en aanmoedigen."
Military Cross (MC)
Rang:
Lieutenant-Colonel (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
2nd Battalion Seaforth Highlanders
Toegekend op:
6 mei 1932
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Headquarters, 3rd Infantry Division, British Army
Toegekend op:
11 juli 1940
Companion of The Most Honourable Order of the Bath (CB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major-General (Generaal-majoor)
Eenheid:
Headquarters, 3rd Infantry Division, British Army
Toegekend op:
26 juli 1940
Mentioned in Despatches
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Temporary Lieutenant-General (Tijdelijk Luitenant-generaal)
Eenheid:
Headquarters, First Army, British Army
Toegekend op:
5 augustus 1943
General Officer Commanding
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General (Generaal)
Eenheid:
Headquarters, East Africa Command, British Army
Toegekend op:
14 oktober 1949
General Officer Commanding-in-Chief
Rang:
General (Generaal)
Toegekend op:
4 januari 1952
Knight/Dame to the Venerable Order of Saint John (KStJ/DStJ)

Bronnen

Foto