Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Espaldon, Romulo Mercader

Geboortedatum:
16 september 1925 (Donsol/Sorsogon, Filipijnen)
Overlijdensdatum:
27 augustus 2005
Nationaliteit:
Filippijnse (1946-heden, Republiek)

Biografie

Romulo Mercader Espaldon werd op 16 september 1925 geboren als zoon van Cipriano Espaldon en Claudia Mercader.


Romulo Espaldon als 3rd Lieutenant

Bevorderingen:
1941: Private;
12 juni 1943: Sergeant;
11 februari 1944: 3rd Lieutenant;
12 augustus 1946: 2nd Lieutenant;
14 december 1950: Ensign;
1 mei 1953: Lieutenant (jg);
20 december 1954: Lieutenant (T);
1 oktober 1955: Lieutenant (P);
15 juli 1960: Lieutenant Commander;
11 januari 1963: Commander;
7 september 1968: Captain;
17 augustus 1971: Commodore;
29 december 1973: Contraalmirante (Rear Admiral/Schout-bij-Nacht).

Loopbaan:
1937: Bongao Elementary School;
1938 - 1942: Sulu High School;
7 december 1941: Bolo Batallion Sulu;
1942-1945: Guerrilla Sulu/Tawi-Tawi;
?- 1946: Aeronautic Engineering, Feati University;
1950: United States Merchant Marine Academy (Kings Point);
1952: Commanding Officer PC-1133;
?: Commanding Officer RPS Capiz (PS-27);
? - 1954:UP Institute for Public Administration;
?: Commanding Officer RPS Iloilo (E-32);
1959 - 1961: OJ2, General Headquarters AFP/ISAFP;
1962 - 1965: Assistant AFA IndonesiŽ/MaleisiŽ;
1965 - 1966: Chief of Naval Intelligence;
1966: Commanding Officer Task Force 31;
1968: Naval Command Course at the US Naval War College;
1969: Acting Chief Intelligence Service AFP (ISAFP);
1971: Vice Commander Philippine Navy;
1972: Deputy Chief of Staf, Armed Forces of the Philippines (AFP);
oktober 1972: military supervisor, Bureau of Customs;
1973: commanding officer, AFP Southwest Command (SOWESCOM);
september 1973: Governor Tawi-Tawi;
1974: Military Governor Basilan;
1975: Regional Commissioner, Region IX;
1976: Commanding Officer AFP Southern Command (SOUTHCOM);
1976: Agency for the Development and Welfare of Muslims in the Philippines.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Rang:
Contraalmirante (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
Deputy Chief of Staf, Armed Forces of the Philippines
Toegekend op:
31 augustus 1973
Samenvatting:
"Organiseerde en leidde de diverse staforganisaties van het Algemeen Hoofdkwartier als een effectieve en dynamische eenheid, uitermate inspelend op de vereisten van een groeiende organisatie. Hij steunde met vaardigheid de Stafchef van Defensie in de opdracht tot he organiseren van de strijdkrachten, niet alleen in haar traditionele rol, maar nog belangrijker, in het invoeren en regelen van de diverse reorganisaties door te voeren in opdracht van de president bij het invoeren van de noodtoestand."

GHQ General Order No. 88, 31 Aug 73.
Philippine Distinguished Service Star
Rang:
Contraalmirante (Schout-bij-Nacht)
Toegekend op:
26 januari 1976
Samenvatting:
"Vanwege verdienste als Hoofd van de Filippijnse Hoofddelegatie op de conferentie gehouden van 24 juni - 1 juli 1975 voor het instellen van regels en regulering van de gezamenlijke grenspatrouilles en grensovereenkomst tussen de Filippijnen en IndonesiŽ. In die hoedanigheid heeft hij leiding gegeven

GHQ General Orders No 405, 26 Jan 76.
Philippine Outstanding Achievement Medal
Rang:
Contraalmirante (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
Commanding Officer, AFP Southern Command, Armed Forces of the Philippines
Toegekend op:
30 augustus 1978
Toegekend vanwege zijn aandeel in het bevrijden van een ontvoerde Fransman.
Chevalier de l' Ordre National de la Legion d'Honneur
Rang:
Contraalmirante (Schout-bij-Nacht)
Eenheid:
Commanding Officer, Southern Command, Armed Forces of the Philippines
Toegekend op:
21 september 1978
Bintang Yudha Dharma Pratama
Pampanguluhang Medalya ng Merito

Bronnen

  • Foto 1: Justin Ordoyo
  • - Loopbaanbeschrijving
    - Verleningsoorkonde Grote Militaire Ster van Verdienste 2e Klasse IndonesiŽ
    - Outstanding Achievement Medal
    - Verleningsdocument Legion d'Honneur
    - Distinguished Service Star

Foto