TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Anderson, John, 1st Viscount Waverley

Geboortedatum:
8 juli 1882 (Eskbank/Midlothian, Schotland)
Overlijdensdatum:
4 januari 1958 (Lambeth/London, United Kingdom)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

John Anderson stond tijdens de Tweede Wereldoorlog bekend als de "Home Front Prime Minister".

Politieke carriere:
4 september 1939 Ė 3 oktober 1940: Home Secretary/Minister of Home Security
3 oktober 1940 Ė 24 september 1943: Lord President of the Council
24 september 1943 Ė 26 juli 1945: Chancellor of the Exchequer, War Cabinet

1 januari 1952: 1st Viscount Waverley. ("Voor politieke en publieke diensten").

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Eenheid:
Civil Service staff, Ministry of Shipping, British Government
Toegekend op:
3 juni 1919
"Voor waardevolle diensten verleend in verband met de oorlog."
Commander of The Most Honourable Order of the Bath (KCB/DCB)
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Eenheid:
Civil Service staff, Ministry of Shipping, British Government
Toegekend op:
7 februari 1922
"Als erkenning voor waardevolle diensten bewezen tijdens de oorlog."
Commandeur de l' Ordre National de la Legion d'Honneur
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Eenheid:
Civil Service staff, Ministry of Shipping, British Government
Toegekend op:
5 mei 1922
"Als erkenning voor waardevolle diensten bewezen tijdens de oorlog."
Ordine della Corona d'Italia - Commendatore
Eenheid:
Home Office
Toegekend op:
1 januari 1923
Grand Cross of The Most Honourable Order of the Bath (GCB)
Rang:
Governor of Bengal
Toegekend op:
3 maart 1932
Grand Commander of the Indian Empire (GCIE)
Rang:
Governor of Bengal
Toegekend op:
1937
Grand Commander of the Star of India (GCSI)
Toegekend op:
1957
Order of Merit
Knight/Dame to the Venerable Order of Saint John (KStJ/DStJ)
Grand Officier de l' Ordre National de la Legion d'Honneur
Sanct Olavs Orden Grand Cross
StorkommandÝrer af Dannebrog

Bronnen