TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Morrison, William Shepherd, 1st Viscount Dunrossil

Geboortedatum:
10 augustus 1893 (Torinturk/Argyll, Schotland)
Overlijdensdatum:
3 februari 1961 (Canberra, Australie)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Politieke carriŤre tijdens de Tweede Wereldoorlog:
29 januari 1939 Ė 3 april 1940: Chancellor of the Duchy of Lancaster
4 september 1939 Ė 3 april 1940: Minister of Food
15 mei 1940 Ė 1943: Postmaster General

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Second-Lieutenant (2e Luitenant)
Toegekend op:
15 april 1915
"Wegens opvallende dapperheid bij Neuve Chapelle, van 10 tot 14 maart 1915, toen hij de infanterie bij de aanval vergezelde en de communicatie met zijn batterij bleef voortzetten, ondanks het feit dat zijn draden vaak in de buurt werden doorgesneden. Hij raakte gewond en werd tot twee keer toe tegen de grond geworpen door granaten die vlakbij hem explodeerden, maar hij bleef zijn taken uitvoeren."
Military Cross (MC)
Toegekend op:
1935
King George V's Silver Jubilee Medal 1935
Toegekend op:
1937
King Edward VII Coronation Medal
Toegekend op:
1953
Queen Elizabeth II's Coronation Medal 1953
Toegekend op:
16 december 1960
Grand Cross of the Order of St Michael and St George (GCMG)
Rang:
Governor-General of Australia
Toegekend op:
2 augustus 1960
Knight/Dame to the Venerable Order of Saint John (KStJ/DStJ)

Bronnen