Mitchner, John Davidson

Geboortedatum:
3 juli 1914 (Saskatoon/Saskatchewan, Canada)
Overlijdensdatum:
8 december 1964 (Penticton/Brits Columbia, Canada)
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Constitutionele Monarchie)

Biografie

John Davidson Mitchner behaalde 10,5 erkende luchtoverwinningen.

Bevorderingen:
juli 1941: Sergeant;
december 1941: FLight Sergeant;
juli 1942: Warrant Officer;
januari 1943: Pilot Officer;
juli 1943: Flying Officer;
augustus 1943: Flight Lieutenant;
november 1944: Squadron Leader.

Loopbaan:
26 oktober 1940: In dienst RCAF, Vancouver;
5 januari 1941 - 7 februari 1941: No. 2 ITS;
8 februari 1941 - 29 maart 1941: No. 8 EFTS;
10 april 1941 - 8 juli 1941: No. 10 SFTS;
16 augustus 1941: Groot- BritanniŽ;
17 november 1942 - 22 februari 1944: No. 402 Squadron;
13 augustus 1944 - 27 september 1944: No. 421 Squadron;
28 september 1944 - 15 januari 1946: No. 416 Squadron;
31 maart 1946: RCAF Canada;
1960: Pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flight Lieutenant (Waarnemend Kapitein-Vlieger)
Eenheid:
No.†402 (Winnipeg Bears) Squadron, Royal Canadian Air Force
Toegekend op:
9 november 1943
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier heeft een groot aantal operaties gedaan waaronder enkele zeer geslaagde aanvallen op scheepvaart. Hij is een zeer vastberaden en bekwaam leider wiens vertrouwen in actie inspirerend is geweest. In de strijd heeft F/Lt Mitchner drie vijandelijke vliegtuigen vernietigd.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No.†416 (City of Oshawa)†Squadron, Royal Canadian Air Force
Toegekend op:
6 juli 1945
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Aanbeveling:
Sinds de toekenning van zijn DFC heeft deze officier veel operaties tegen de vijand gemaakt. Hij heeft steeds een hoog peil van bekwaamheid en vastberadenheid getoond en hij is verantwoordelijk geweest voor de vernietiging van 10 vijandelijke vliegtuigen. OP een dag in april 1945, voerde Sq.Ldr. Mann twee gewapende verkenningsvluchten aan die resulteerden in de vernietiging van 45 vrachtwagens terwijl er nog eens meer dan 100 beschadigd werden. Zijn plichtsbesef is zeer prijzenswaardig geweest.
Bijzonderheden:
Tweede DFC ontvangen in de vorm van een gesp te dragen op het lint van de eerste DFC.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No.†421 (Red Indian)†Squadron, Royal Canadian Air Force
Toegekend op:
31 juli 1945
Uitgereikt voor:
Operatie Market Garden
Vliegerkruis (VK)
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier is piloot en vluchtcommandant van opmerkeijke bekwaamheid geweest. Tijdens de invasie in Nederland nam hij als squadroncommandant deel aan vele geslaagde vluchten ter ondersteuning van de 1st Airborne Division in Arnhem. Tijdens deze operasties stuitte men op grote formaties vijandelijke toestellen. Flight Lieutenant Mitchner stelde zijn squadron in staat ten minste 18 vijandelijke toestellen neer te halen terwijl erveel meer werden beschadigd en vermoedelijk vernietigd. F/Lt. Mitchner vernietigde zelf vijf vijandelijke toestellen. Tijdens de operaties stelde F/Lt. Mitchner een fraai voorbeeld.

Aanbeveling:
Heeft zich tijdens de operaties bij Arnhem tussen 17 en 25 september onderscheiden door daden van initiatief, moed en vastberadenheid en toonde in alle opzichten een ongewoon plichtsbesef en een grote doelgerichtheid.

Bijzonderheden:
419e Verlening.
Koninklijk Besluit No.29, dd. 31 juli 1945.
Toestemming tot dragen verleend op 1 januari 1946.

Bronnen

Foto