Kaiser, Erwin

Geboortedatum:
19 september 1896 (Michelau/Beieren, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Militaire loopbaan:

21 september 1915 - Fahnenjunker in het Infanterie-Regiment 97
28 maart 1916 - Fähnrich
28 juli 1916 - Leutnant
18 mei 1919 - Uit dienst getreden
01 juli 1934 - Als Hauptmann terug in dienst getreden in het Infanterie-Regiment 21
01 oktober 1934 - III. Infanterie-Regiment Bayreuth
15 oktober 1935 - Chef 12. Infanterie-Regiment 42
12 maart 1938 - 29 maart 1938 Inzet in Oostenrijk
01 september 1939 - 09 maart 1942 Kommandant II. Infanterie-Regiment 42
01 december 1939 - Major
01 maart 1942 - Oberstleutnant
10 maart 1942 - 08 mei 1942 Führer Infanterie-Regiment 72
09 mei 1942 - 14november 1942 Infanterie-Ersatz-Bataillon 72 (Lazarett/Ziekenhuis)
19 juli 1943 - Kommandant Grenadier-Ersatz-Regiment 5
25 april 1944 - Kommandant Grenadier-Regiment 1060
01 september 1944 - Oberst

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 juni 1916
Eisernes Kreuz 2.Klasse (1914)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
5 september 1918
Eisernes Kreuz 1.Klasse (1914)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 februari 1935
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Chef, 12. Kompanie, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandant II. Batallion, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
3 oktober 1939
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandant II. Batallion, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
19 juni 1940
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandant II. Batallion, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
10 augustus 1941
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Kommandant II. Batallion, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
24 december 1941
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandant II. Batallion, Infanterie-Regiment 42, Heer
Toegekend op:
1 maart 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandant, Grenadier-Regiment 1060, Heer
Toegekend op:
15 december 1944
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS

Bronnen

  • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
    - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
    - Scheibert H., Die Träger Ehrenblattspange des Heeres und der Waffen-SS, Podzun-Pallas-Verlag, 1986, ISBN 978-3790902839
    - Forum.Axishistory