Kamecke, Hans

Geboortedatum:
18 augustus 1890 (Halberstadt/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
16 oktober 1943 (Lazerett bij Kolpen, Rusland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Loopbaan en promoties:
1902: Kadett, Potsdam en Lichterfelde;
22 maart 1909: Fähnrich, Infanterie-Regiment 26 Fürst Leopold von Anhalt-Dessau;
20 februari 1910: Leutnant, Zugführer Infanterie-Regiment 26;
18 oktober 1915: Oberleutnant, Kompanieführer Infanterie-Regiment 26;
1917: Ausbildungs-Offizier, Offiziers-Aspiranten-Kurse, België;
18 oktober 1918: Hauptmann;
1919: Kompaniechef, Zeit-Freiwilligen-Regiment;
1920 Overstap naar de Polizei als Polizei-Hauptmann (terugwerkend tot 20 februari 1910), Sicherheits-Polizei, Berlin;
4 april 1928: Polizei-Major;
1 juni 1929: Bereitschaftsführer Rev. Stellvertreter Berlin;
november 1932: Lehrer Polizeischule Brandenburg;
1934: Landespolizei;
1 april 1935: Polizei-Oberstleutnant, Abteilungskommandeur, Wetzlar;
juni 1935: Ministerium des Inneren;
1 oktober 1935: Oberstleutnant (in werking vanaf 1 april 1935), Bataillons-Kommandeur Infanterie-Regiment 36, Giessen en Worms;
1 oktober 1936: Bataillons-Kommandeur III. / Infanterie-Regiment 115, Worms;
1 oktober 1937: Oberst;
10 november 1938: Kommandeur Grenz-Infanterie-Regiment 124, Trier;
oktober 1941: Ziekenboeg, Führer-Reserve OKH;
1 november 1941: Generalmajor, Divisionsführer-Lehrgang;
22 december 1941: Kommandeur 137.Infanterie-Division;
februari 1942: zware hoofdwond, Lazerett;
15 mei 1942: Führerreserve, OKH;
1 juni 1942: Kommandeur 137.Infanterie-Division;
1 januari 1943: Generalleutnant;
15 oktober 1943: Zware verwonding bij Kolpen, Rusland;
16 oktober 1943: Lazerett bij Kolpen, overleden.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst
Eenheid:
Kommandeur Grenz-Infanterie-Regiment 124
Toegekend op:
23 januari 1940
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst
Eenheid:
Kommandeur Grenz-Infanterie-Regiment 124
Toegekend op:
11 juni 1940
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst
Eenheid:
Kommandeur Infanterie-Regiment 124
Toegekend op:
21 oktober 1941
Voenen Orden
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Divisions-Führerlehrgang
Toegekend op:
25 november 1941
Ordinul Steaua Romaniei 1st Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Divisions-Führerlehrgang
Toegekend op:
1 december 1941
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Kommandeur 137.Infanterie-Division
Toegekend op:
17 maart 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Kommandeur 137.Infanterie-Division
Toegekend op:
18 juli 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant
Eenheid:
Kommandeur 137.Infanterie-Division
Toegekend op:
27 oktober 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

  • Foto 1: Norbert Beyerlein
  • Foto: Beyerlein sammlung
  • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
    - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
    - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
    - Personeelsdossier via Beyerlein sammlung

Foto