TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Oorlogsmonument Kerkhof Serskamp

Het oorlogsmonument op het kerkhof te Serskamp herdenkt de militaire en de burgerlijke slachtoffers van de Eerste en de Tweede Wereldoorlog alsook de oudstrijders van beide wereldoorlogen.

Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

  • Tekst: Luc Van Waeyenberge
  • Foto's: Luc van Waeyenberge

50.988883, 3.929913

Fotoreportage Bevrijdingsfeesten Wichelen deel I

6sep

Fotoreportage Bevrijdingsfeesten Wichelen deel I

De bevrijding van Wichelen, 80 jaar geleden, werd herdacht tijdens een weekend vol activiteiten waarbij de ‘Betsy Ross’ en haar bemanning centraal stonden.



30 augustus
De festiviteiten begonnen op vrijdag 30 augustus met een herdenking aan de oorlogsmonumenten in de deelgemeenten Serskamp, Schellebelle en Wichelen.

Bij elk monument werd een toespraak gehouden met vermelding van de namen door dhr. Eddy Huylebroeck. Dit werd gevolgd door een bloemenhulde, de Last Post en een minuut stilte. Daarna volgde een documentaire ‘Wichelen Bevrijd’ met de laatste Wichelse getuigen. De avond werd besloten met de openluchtcinema Memphis Belle.

Serskamp











Schellebelle









Wichelen




Lees meer