TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Oorlogsmonument Plumelec

Dit monument herdenkt de tijdens de Tweede Wereldoorlog omgekomen burgers en militairen uit Plumelec. Voor een muur waarop plaquettes met namen van de slachtoffers zijn aangebracht staat een altaar met een groot christusbeeld.

De plaquettes vermelden verschillende groepen slachtoffers:

- Parachutisten - (vermoedelijk die tijdens operatie Dingson in deze omgeving zijn gesneuveld of geëxecuteerd)
- FFI (Vrije Franse Strijdkrachten)
- Militairen
- Burgers

Het altaar wordt geflankeerd door twee graftombes. De linkertombe bevat de stoffelijke resten van Kapitain Pierre Marienne. Hij was lid van de Franse sectie van de SAS en werd tijdens operatie Dingson door de Duitsers gevangen genomen en op 12 juli 1944 samen met 6 van zijn manschappen en 11 Franse verzetstrijders en burgers bij Kerihuel geëxecuteerd.


Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

  • Tekst: TracesOfWar
  • Foto's: Rónán Gallagher

47.83810091, -2.64206242