TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Lindesnes Fort

Rond het gebied van de oude vuurtoren van Lindesnes, op de zuidelijkste punt van Noorwegen bouwden de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog een reeks van versterkingen, ondergrondse gangen en bunkers. Dit 'Fort Lindesnes' bood op het hoogtepunt plaats aan honderden manschappen, vier zware kanonnen en een radarinstallatie. De kanonnen zijn eind 1943 naar een andere locatie verplaatst, maar het fort bleef in gebruik als radar- en uitkijkpost.

Een deel van de bunkers en gangen is toegankelijk en er is een expositie over de ondergang van het MS Palatina te zien. Dit schip met circa 900 Russische krijgsgevangenen aan boord werd op 21 oktober 1942 getorpedeerd waarbij alle gevangenen en de complete bemanning zijn omgekomen. Bij de vuurtoren staat een monument ter nagedachtenis aan deze catastrofe.



Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!

Gebruikte bron(nen)

57.98269, 7.04759