In Berzano di San Pietro staat een herdenkingsmonument van het volk gewijd aan zijn zonen die sneuvelden in de Italiaans-Oostenrijkse oorlog van 1915-1918. Er zijn ook 2 vermisten vermeld.
Op het infobord staat de volgende tekst:
“Overwinningsbulletin
4 november 1918
De oorlog tegen Oostenrijk-Hongarije onder de hoge leiding van Z.M. de Opperste Duce begon op 24 mei1915. Het Italiaanse leger, inferieur in aantallen en middelen, heeft de oorlog met standvastig geloof en vasthoudende moed gevoerd, ononderbroken en open voor 24 maanden, gewonnen.
De gigantische strijd, die begon op 24 oktober en waaraan 51 Italiaanse, 3 Britse, 1 Amerikaans, 1 Tsjechisch-Slowaaks en 2 Franse divisies deelnamen tegen 73 Oostenrijks-Hongaarse divisies, is voorbij.
Het Oostenrijks-Hongaarse leger is verslagen.
Het heeft tot nu toe zo'n 300.000 gevangenen met complete stafafdelingen en niet minder dan 5.000 kanonnen in onze handen achtergelaten.
De overblijfselen van wat eens één van de machtigste legers ter wereld was, hebben hopeloos en in wanorde de valleien verlaten, waarin ze zo trots waren afgedaald.
Armando Diaz
Opperbevelhebber van het Koninklijke Leger”
Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!