Het Palazzo della Civiltà Italiana werd gebouwd als onderdeel van het programma van de Esposizione Universale Roma, geïnitieerd in 1935 door Benito Mussolini voor de geplande wereldtentoonstelling van 1942 en als symbool van het fascistische regime. In 1935 verzocht Italië om de komende wereldtentoonstelling in 1941 te organiseren, maar de datum werd verschoven naar 1942, de twintigste verjaardag van de fascistische partij die de controle over Italië overnam, door opzettelijke reclame voor het evenement als E'42.
Mussolini gaf uiteindelijk de voorkeur aan het plan van de architecten Giovanni Guerrini, Ernesto Bruno La Padula en Mario Romano vanwege het rationalisme. De bouw begon in 1938 en eindigde in 1943.
De voortgang van het gebouw werd gedocumenteerd via de fascistische journaaldocumentairedienst Istituto Luce, die verschillende gebeurtenissen vastlegde, waaronder Mussolini die in 1937 een boom op het terrein plantte. Het Palazzo werd op 30 november 1940 ingehuldigd als het middelpunt van het Esposizione.
De wereldtentoonstelling werd op 3 juni 1941 afgelast, terwijl het gebouw klaar was. In 1942 werd de EUR doodlopend verklaard en in 1943 volgde de val van het fascistische regime. Het Palazzo stond meer dan tien jaar leeg en verlaten na de nasleep van de Tweede Wereldoorlog. Het gebouw werd het decor voor de naoorlogse cinema, gekenmerkt als een verouderd bouwwerk, symbolisch voor de ondergang van het fascistische regime.
Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!