Dit park herdenkt de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en met name die van de atoombom ontploffing van 9 augustus 1945 boven Nagasaki. Het park staat vol met beeldhouwwerken geschonken door verschillende landen, waaronder Nederland (foto 4).
Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!
Vandaag herdenkt Japan de allesverwoestende aanval van 9 augustus 1945, toen een Amerikaanse bom de zuidelijke stad Nagasaki in de as legde. Maar het is een gespannen herdenking: tachtig jaar na de atoombom is Japan omringd door kernmachten.
De Japanse stad Nagasaki heeft de 76ste verjaardag van de verwoesting door de Amerikaanse atoombom herdacht. Op de ceremonie benadrukte de burgemeester Tomihisa Taue dat er een nieuw akkoord over een nucleair verbod moet komen. “Wereldleiders moeten zich inzetten voor de vermindering van nucleaire wapens en moeten vertrouwen opbouwen”, klonk het.