Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Ridder vierde klasse der Militaire Willems Orde (MWO.4)

Deze Orde werd in 1815 ingesteld door Koning Willem I en is de hoogste militaire onderscheiding in Nederland. Hij kan worden toegekend aan militairen van alle rangen en dienstvakken en aan burgers wegens 'daden van uitzonderlijke moed, leiderschap en plichtsbetrachting in het aangezicht van de vijand'. De medaille heeft de vorm van een Maltees kruis met acht punten en is wit geŽmailleerd. Op de armen van het kruis de woorden 'Voor moed, beleid en trouw' Het kruis ligt op een bed van lauwertakken. Op de achterzijde bevindt zich een in blauw geŽmailleerd medallion met daarop de letter W en een lauwerkrans.
De medaille hangt aan de Koninklijke Kroon met daarboven op een ring waar het lint doorloopt. Het lint is geel van kleur met twee brede verticale paarse strepen. De Vierde Klasse is de laagste graad van deze onderscheing; de ontvanger
draagt een medaille in zilver en emaille.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Aalst, van, P.00-00-177624-06-1820
Aar, van der, J.A.00-00-1792 
Aardema, E.A.00-00-181712-12-1853
Aarts, A.00-00-179215-11-1820
Aarts, A.J.00-00-178600-00-1853
Aartsen, van, G.00-00-184509-08-1879
Abbema, S.A.L.00-00-180400-00-1859
Alblas, Aart Hendrik "Aramis"20-09-191807-09-1944
Asjes, Dirk Lucas21-06-191101-02-1997meer
Aulnis de Bourouill, baron d', Pierre Louis26-12-191816-09-2012meer

Bronnen