Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Lembke, Wilhelm-Max (Stu.Gesch.Abt. 203)

Geboortedatum:
13 april 1915 (Stettin/Pommeren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
4 september 1944 (Feldlazerett 330/Oostpruissen, Duitsland)
Vermeld op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Insterburg / Chernyakhovsk
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 oktober 1936: Gefreiter;
1 juni 1937: Unteroffizier;
30 september 1937: Wachtmeister der Reserve;
1 november 1939: Leutnant der Reserve;
1 februari 1942: Oberleutnant der Reserve;
1 oktober 1943: Hauptmann (RDA 1 augustus 1943).

Loopbaan:
1 november 1935: 2. / Artillerie-Abteilung 23;
1 oktober 1936: 4. / Artillerie-Regiment 39;
4 oktober 1937: Uittrede;
1 augustus 1939 - 26 augustus 1939: Oefening;
30 oktober 1939: schwere Artillerie-Abteilung 628 (motorisiert);
?: schwere Artillerie-Ersatz-Abteilung 59;
? - 10 september 1941: Führerreserve Heeresgruppe Nord;
11 september 1941: Adjutant Stoart (?) Heeresgruppenkommando Nord;
1 november 1942: Chef 1. / Sturm-Artillerie-Abteilung 203;
? - 4 september 1944: Chef 3. / Heeres-Sturmgeschütz-Brigade 203.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Toegekend op:
22 juni 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
1. Kompanie, Sturmgeschütz-Abteilung 203, 17. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
16 januari 1943
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Toegekend op:
22 februari 1943
(Allgemeines) Sturmabzeichen (ohne zahlen), I.Stufe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Toegekend op:
24 april 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Führer, Sturmgeschütz-Abteilung 203, 76. Infanterie Division, LII. A.K., AOK 8, H.Gr. Süd
Toegekend op:
20 januari 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto

Thema's