TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Macher, Robert

Geboortedatum:
18 november 1902 (München/Beieren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
22 oktober 1949 (Sovjet-Unie)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Robert Macher overleed in 1949 in Sovjet Krijgsgevangenschap.

Bevorderingen:
1 mei 1921: Fahnenjunker;
1 december 1924: Leutnant (23);
1 april 1928: Oberleutnant (11);
1 juli 1934: Hauptmann (21);
1 juni 1939: Major (8);
1 maart 1942: Oberstleutnant (43);
1 januari 1943: Oberst (63);
30 januari 1945: Generalmajor (21).

Loopbaan:
1 mei 1921: Offiziers-Anwärter 19.(bayerisches) Infanterie-Regiment;
1 oktober 1928: Kompanie-Offizier 10. / 19.(bayerisches) Infanterie-Regiment;
1 oktober 1933: z.V. Chef des Heeresleitung - Offiziers Lehrgang;
24 augustus 1935: Kommandantur Regensburg;
15 oktober 1935: Generalstabsoffizier 10. Division;
1 april 1936: Generalstab;
1 april 1938: Ib 2. Gebirgs-Division;
26 augustus 1939: Ia 73. Infantrerie-Division;
10 maart 1940: Ia Generalstab Höheren Kommando XXXI. Armeekorps z.b.V.;
1 augustus 1940: Führerreserve OKH Heereskontrollkommission Bourg;
1 juni 1941: Führer Deutsches Verbindungs Kommando beim rumänischen Armee, Oberkommando 4;
24 oktober 1941: Führerreserve OKH, Dienst regelt GZ (Chef der Zentralabteilung des Generalstabs);
10 november 1941: Ia 12. Armee;
21 november 1941: Ia Generalstab 12. Armee;
15 juli 1942: Führerreserve OKH, Dienst regelt GZ (Chef der Zentralabteilung des Generalstabs);
27 augustus 1942: Chef Generalstab XXXXIV. Armeekorps;
25 juli 1944: Führerreserve OKH, mFb. Generalstab 2.Armee;
15 september 1944: Chef Generalstab 2. Armee.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
11 november 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
16 april 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Chef des Generalstabes, XXXXIV. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
20 september 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Chef des Generalstabes, Armee Ostpreußen, Heer
Toegekend op:
14 mei 1945
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto