Flying Officer William Arthur Kalka
Pilot RNZAF, no. 486 Squadron RAF
Hij was piloot van de Tempest-jager NV981. Hij was voor een patrouilleopdracht naar het gebied Rees-Wessel opgestegen van het vliegveld Volkel en liep boven het doelgebied door Duitse luchtafweer schade aan zijn toestel op. Op zijn terugvlucht naar de basis
kreeg hij van de luchtverkeersleiding opdracht om het gehavende toestel te verlaten, hetgeen hem lukte; bij de landing aan zijn parachute kwam hij echter in de rivier de Maas bij Ravenstein terecht en verdronk. Een reddingspoging van de 18-jarige
Nijmeegse Riet Janssen mislukte. Ook zijn toestel stortte neer in de rivier.
Op 13-4-1945 werd zijn stoffelijk overschot uit de Maas geborgen en begraven in een veldgraf in de rivierdijk tussen Overlangel en Ravenstein.
Kalka was al eerder neergeschoten, namelijk op 13-1-1945 boven d e Ardennen door de Amerikaanse luchtafweer. Ook toen landde hij per parachute (in de omgeving van Euskirchen, ten westen van Verviers (B).
Hij is 9-9-1946 herbegraven op het Britse Oorlogskerkhof Uden.
Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!