Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Albert, Ekkehard (16. SS-Pz-Gren.Div. RFSS)

Geboortedatum:
3 juli 1914 (Komotau/Chomutov, Ústí nad Labem, Schlesien)
Overlijdensdatum:
18 november 2003
Dienstnummer:
SS-Nr.: 139.430 // NSDAP-Nr.: 4.201.027
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
15 juni 1933: SS-Anwärter;
2 november 1933: SS-Mann;
20 april 1934: SS-Rottenführer;
1 augustus 1934: SS-Unterscharführer;
20 april 1935: SS-Scharführer;
25 april 1935: SS-Junker;
9 november 1935: SS-Standartenjunker;
25 februari 1936: SS-Standartenoberjunker;
20 april 1936: SS-Untersturmführer;
?: SS-Obersturmbannführer.

Loopbaan:
september 1931: Hitlerjugend;
10 juli 1933: Österr. Legion;
1 november 1933: II. / SS-Standarte "Deutschland";
11 januari 1934: Hilfswerk Dachau;
1 januari 1935: II. / SS-Standarte 1;
25 april 1935: SS-Junkerschule Tölz;
20 april 1936: Zugführer, II. / SS-Standarte "Deutschland";
4 juni 1936: Infanterieschule Döberitz;
2 juli 1936: II. / SS-Standarte "Deutschland;
1 april 1938: Infanterieschule Döberitz;
1 mei 1938: Zugführer, I. / SS-Standarte "Der Führer";
1 juni 1938: Adjutant, II. / SS-Standarte "Der Führer";
?: Ia, 16. SS-Panzergrenadier-Division "Reichsführer-SS";
13 januari 1945: Stabchef, XIII. SS-Armeekorps.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Goldenes Hitlerjugend Ehrenabzeichen
Toegekend op:
februari 1934
Ehrenwinkel der Alten Kämpfer
Toegekend op:
1 december 1937
SS-Ehrenring
Toegekend op:
1 december 1937
Ehrendegen des Reichsführers-SS
Julleuchter der SS
Toegekend op:
1 december 1937
Bronzes SA-Sportabzeichen
Deutsches Reiterabzeichen in Bronze
Toegekend op:
1 december 1937
DRL Sportabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1939
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Toegekend op:
1939
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938 mit Spange
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
30 mei 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
16 juli 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1 september 1941
Infanterie-Sturmabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Ia, 16. SS-Panzergrenadier-Division "Reichsführer-SS", Waffen-SS
Toegekend op:
17 september 1944
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto's