TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Arnold, Alfred (SS Sturmbannführer)

Geboortedatum:
2 januari 1915 (Bühlhof)
Overlijdensdatum:
10 oktober 1944 (Neustadt, Lituania)
Begraven op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Insterburg / Chernyakhovsk
Vak: 4. Rij: 16. Graf: 1150.
Dienstnummer:
1.483.630 (NSDAP) / 263.781 (SS)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Zoon van SS-Brigadeführer en Landesbauernführer Alfred Arnold.

Bevorderingen:
12 januari 1934: SS-Anwärter;
6 januari 1935: SS-Sturmmann;
20 april 1935: SS-Rottenführer;
31 maart 1936: SS-Junker;
1 oktober 1936: SS-Standartenjunker;
6 februari 1937: SS-Standartenoberjunker;
20 april 1937: SS-Untersturmführer;
30 januari 1939: SS-Obersturmführer;
9 november 1941: SS-Hauptsturmführer;
1 oktober 1943: SS-Sturmbannführer.

Loopbaan:
1933: NSDAP;
12 januari 1934: SS.

Onderscheidingen

Onderscheidingen Alfred Arnold

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 april 1937
Ehrendegen des Reichsführers-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1 december 1937
DRL Sportabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1 december 1938
SS-Ehrenring
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
12 april 1940
Deutsches Reiterabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Toegekend op:
25 oktober 1941
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Toegekend op:
november 1941
Vapaudenristin 3.luokka (VR 3)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Toegekend op:
10 november 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Toegekend op:
15 november 1941
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Toegekend op:
1 juli 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmbannführer (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, SS-Grenadier-Bataillon 1 (motorisiert), SS-Panzer-Brigade gross, Waffen-SS
Toegekend op:
6 januari 1945
Voorlopige eigendomsoorkonde (Vorläufiges Besitzzeugnis) gedateerd 6 januari 1945. Postuum toegekend.
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto