Baum, Otto

    Geboortedatum:
    15 november 1911 (Stetten/Hohenzollernsche Lande, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    18 juni 1998 (Hechingen-Stetten/Baden-Württemberg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    1 november 1933: SS-Anwärter;
    ?: SS-Mann;
    1 juni 1935: SS-Rottenführer;
    1 juli 1935: Unterscharführer;
    9 november 1935: SS-Standartenjunker;
    25 februari 1936: SS-Standarten-Oberjunker;
    20 april 1936: SS-Untersturmführer;
    12 september 1937: SS-SS-Obersturmführer;
    9 november 1939: SS-Hauptsturmführer;
    21 juni 1941: SS-Sturmbannführer;
    9 november 1942: SS-Obersturmbannführer;
    30 januari 1944: SS-Standartenführer;
    17 september 1944: SS-Oberführer.

    Loopbaan:
    1 november 1933: 13. SS-Standarte;
    6 maart 1934: SS-Standarte "Germania";
    24 april 1935: SS-Junkerschule Braunschweig;
    10 februari 1936: Zugführerlehrgang Dachau;
    1 april 1936: II. / SS-Standarte "Germania";
    20 april 1936 - 1 mei 1938: Zugführer II. / SS-Standarte "Germania";
    5 mei 1937 - 17 juni 1937: Heeres-Sportschule Wünsdorf;
    1 mei 1938 - 15 november 1938: Zugführer III. / SS-Standarte "Der Führer";
    24 september 1938 - 22 december 1938: V.A.K. Stuttgart;
    15 november 1938: mit den Führung beauftragd 10. / SS-Standarte "Der Führer";
    1 juni 1939: mit den Führung beauftragd 7. / Leibstandarte-SS "Adolf Hitler";
    3 maart 1941: SS-Totenkopf-Division;
    21 juni 1941 - 13 maart 1944: SS-Totenkopf-infanterie-Regiment 3;
    13 maart 1944: SS-Führer Hauptamt;
    20 juni 1944: 17. SS-Panzergrenadier-Division "Götz von Berlichingen";
    1 november 1944: Kommandeur 16. SS-Panzergrenadier-Division "Reichsführer-SS".

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
    Eenheid:
    Führer, 7. Sturm, II. Sturmbann, Infanterie-Regiment "Leibstandarte SS Adolf Hitler" (motorisiert), Waffen-SS
    Toegekend op:
    25 september 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Eenheid:
    Führer, 7. Sturm, II. Sturmbann, Infanterie-Regiment "Leibstandarte SS Adolf Hitler" (motorisiert), Waffen-SS
    Toegekend op:
    15 juni 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Eenheid:
    Führer, 7. Sturm, II. Sturmbann, Infanterie-Regiment "Leibstandarte SS Adolf Hitler" (motorisiert), Waffen-SS
    Toegekend op:
    3 oktober 1940
    Infanterie-Sturmabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur, III. Bataillon, SS-Totenkopf-Infanterie-Regiment 3, SS-Division "Totenkopf", Waffen-SS
    Toegekend op:
    26 december 1941
    Bijzonderheden:
    Verlening 41/43.
    Voorlopige eigendomsoorkonde voor het Deutschen Kreuz in Gold voor SS-Sturmbannführer Baum, Kdr. III./I.R.3/SS T.
    Gedateerd 26 december 1941.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur, III. Bataillon, SS-Totenkopf-Infanterie-Regiment 3, SS-Division "Totenkopf", Waffen-SS
    Toegekend op:
    8 mei 1942
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Bijzonderheden:
    989e Verlening.
    Voorlopige Eigendomsoorkonde voor het Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes van 8 mei 1942 voor SS-Sturmbannführer Baum, Kdr. III./SS-T. I.R.3.
    Gedateerd, 9 mei 1942.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur, SS-Panzergrenadier-Regiment 5 “Totenkopf”, SS-Panzergrenadier-Division "Totenkopf", Waffen-SS
    Toegekend op:
    21 augustus 1943
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur, SS-Panzergrenadier-Regiment 5 “Totenkopf”, SS-Panzergrenadier-Division "Totenkopf", Waffen-SS
    Toegekend op:
    22 augustus 1943
    Bijzonderheden:
    277e Verlening.
    Voorlopige Eigendomsoorkonde voor het Eichenlaub zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes van 22.8.1943 voor SS-Obersturmbannführer Baum, Kommandeur SSPz. Gr.Rgt. „Totenkopf“.
    Gedateerd, 1 oktober 1943.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur, SS-Panzergrenadier-Regiment 1 "Totenkopf", 3. SS-Panzer-Division "Totenkopf", Waffen-SS
    Toegekend op:
    31 december 1943
    Demjanskschild
    Bijzonderheden:
    Eigendomsoorkonde voor het Demjanskschild aan SS-Sturmbannführer Baum, Stab/SS-T. J.R. 1 (mot.).
    Gedateerd 31.12.1943.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    29 juli 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Standartenführer (Kolonel)
    Eenheid:
    Führer, 17. SS-Panzergrenadier-Division "Götz von Berlichingen", Waffen-SS
    Toegekend op:
    2 september 1944
    Bijzonderheden:
    95e Verlening.
    Voorgedragen op 23 augustus 1944 door Generalfeldmarschall Model.
    Voorlopige Eigendomsoorkonde voor het Eichenlaub mit Schwertern zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes van 2.9.1944 voor SS-Standartenführer Otto Baum, Kommandeur SSPz. Div. „Das Reich“. Gedateerd, 14 oktober 1944
    Diende tegelijkertijd als Führer 2. SS-Panzer-Division "Das Reich".
    Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwertern

    Bronnen

    Foto