TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Kraas, Hugo-Gottfried

Geboortedatum:
25 januari 1911 (Witten am Ruhr, Duitsland)
Overlijdensdatum:
20 februari 1980 (Selk/Schleswig, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
12 maart 1938: in Dienst
20 april 1939: SS-Obersturmführer
1 september 1940: SS-Hauptsturmführer
20 april 1942: SS-Sturmbannführer
21 juni 1943: SS-Obersturmbannführer
30 januari 1944: SS-Standartenführer
30 januari 1945: SS-Oberführer
20 april 1945: SS-Brigadeführer.

Loopbaan:
21 maart 1943 - 5 januari 1944: Kommandeur SS-Panzergrenadier-Regiment 2;
19 november 1944 - 8 mei 1945: Kommandeur 12.SS-Panzer-Division;
1945 - 1948: Amerikaans krijgsgevangene.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Untersturmführer (2e Luitenant)
Toegekend op:
16 oktober 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmführer (1e Luitenant)
Toegekend op:
25 mei 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Eenheid:
2.Panzeraufklärungskompanie LSSAH
Toegekend op:
3 oktober 1940

Bronzen versie
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Eenheid:
2.Panzeraufklärungskompanie LSSAH
Toegekend op:
28 augustus 1941
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
Eenheid:
2. Kompanie, Aufklärungs-Abteilung, Infanterie-Regiment "Leibstandarte-SS Adolf Hitler" (motorisiert), Waffen-SS
Toegekend op:
26 december 1941

Verlening 41/35
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmbannführer (Majoor)
Eenheid:
I. Bataillon / SS-Panzer-Grenadier-Regiment 2
Toegekend op:
25 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Sturmbannführer (Majoor)
Eenheid:
Kommandeur, I. Bataillon, 2. Panzergrenadier-Regiment LSSAH, SS-Panzergrenadier-Division "Leibstandarte-SS Adolf Hitler", Waffen-SS
Toegekend op:
28 maart 1943

1654e Verlening
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
15 oktober 1943
Nahkampfspange in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, SS-Panzergrenadier-Regiment 2 LSSAH, 1. SS-Panzer-Division "Leibstandarte-SS Adolf Hitler", Waffen-SS
Toegekend op:
24 januari 1944

375e Verlening
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto