De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Kumm, Otto

    Geboortedatum:
    1 oktober 1909 (Hamburg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    23 maart 2004 (Offenburg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Otto Kumm werd op 1 oktober 1909 geboren in Hamburg als zoon van een koopman. Tussen 1 april 1925 en 31 maart 1929 volgde hij een opleiding in de drukkerijwereld, waar hij ook enige tijd werkte.
    Op 1 april 1934 trad hij in dienst bij de SS-Verfügungstruppe en werd hij geplaatst bij de I./SS-Standarte Germania te Hamburg. Al vanaf 1 december 1930 was hij lid geworden van de NSDAP (lidnummer: 421 230) en vanaf 19 december 1931 van de SS (lidnummer: 18 727). Hierbij was hij op 1 december 1931 al aangesteld als SS-Anwarter en werd hij op 19 december in dienst genomen met de rang SS-Mann. Zijn bevordering tot SS-Scharführer volgde op 1 december 1932, tot SS-Truppführer op 1 mei 1933, SS-Obertruppführer op 9 november 1933 en SS-Sturmführer op 15 februari 1934. In juli 1935 werd hij als SS-Obersturmführer (bevordering 12-08-1934) belast met het bevel over de 4. (MG) Kompanie der Standarte. Op 13 september 1936 werd hij bevorderd tot SS-Hauptsturmführer. De SS-Standarte "Deutschland" waar hij toe behoorde, verhuisde in december 1936 naar München. Kumm werd daar bevelhebber van de 2.Kompanie. In maart 1938 werd hij Kompanie bevelhebber bij de SS-Standarte "Der Führer", waarmee hij tijdens de veldtocht tegen Polen in de Tweede Wereldoorlog verzeild raakte. Vanaf april 1940 kreeg Otto Kumm het bevel over een zware MG Kompanie, waarmee hij Nederland mede binnen viel in mei 1940. Zijn bevordering tot SS-Sturmbannführer der Waffen-SS volgde op 1 september 1940. Vanaf juni 1941 werd de eenheid van Kumm ingezet tijdens de veldtocht tegen de Sovjet-Unie, waar hij vervolgens op 1 oktober 1941 werd bevorderd tot SS-Obersturmbannführer der Waffen-SS. Op 12 juli 1941 was hij als Kommandeur van het SS-Regiment "Der Führer" aangesteld. Op 20 april 1943 werd Kumm bevorderd tot SS-Standartenführer der Waffen-SS en in de zomer van dat jaar werd hij Chef des Stabes des V. SS-Gebirgskorps. Met terugwerkende kracht tot 30 januari 1944 werd Kumm op 28 april 1944 bevorderd tot SS-Oberführer der Waffen-SS. Kort hierna nam hij het bevel op zich van de 7. SS-Freiwilligen-Gebirgs-Division „Prinz Eugen". Tijdens de strijd in de Balkan werd hij op 21 november 1944 met terugwerkende kracht tot 9 november 1944 bevorderd tot SS-Brigadeführer/Generalmajor der Waffen-SS. Na de terugtocht uit de Balkan en Hongarije, werd hij op 6 februari 1945 aangesteld als bevelhebber van de 1. SS-Panzerdivision Leibstandarte-SS "Adolf Hitler". Hiermee raakte hij op 8 mei 1945 in Amerikaans krijgsgevangenschap.
    Na de Tweede Wereldoorlog werd Otto Kumm productieleider bij een drukkerij. Hij staat bekend als één van de grondleggers van de naoorlogse hulporganisatie voor voormalige leden van de Waffen-SS, de HIAG (Hilfsgemeinschaft auf Gegenseitigkeit der ehemaligen Angehörigen der Waffen-SS e.V). Otto Kumm overleed op 23 maart 2004.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmführer
    Toegekend op:
    16 december 1935
    Julleuchter der SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer
    Toegekend op:
    1 december 1937
    SS-Ehrenring
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer
    Toegekend op:
    1 december 1937
    Ehrendegen des Reichsführers-SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer
    Toegekend op:
    1 december 1937
    Bronzes SA-Sportabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer
    Toegekend op:
    1 december 1937
    DRL Sportabzeichen in Bronze
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    29 mei 1940
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    4 juni 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer
    Toegekend op:
    8 juni 1940
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer der Waffen-SS
    Toegekend op:
    10 december 1940
    Infanterie-Sturmabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur, SS-Regiment Der Führer, SS-Division "Reich", Waffen-SS
    Toegekend op:
    3 december 1941
    Bijzonderheden:
    Verlening 21/11.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur SS-Infanterie-Regiment (motorisiert) “Der Führer” / SS-Panzergrenadier-Division “Reich” / 9.Armee / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    16 februari 1942
    Bijzonderheden:
    870e verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer der Waffen-SS
    Toegekend op:
    30 augustus 1942
    Medaille
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmbannführer (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur SS-Panzergrenadier-Regiment "Der Führer" / SS-Panergrenadier-Division "Reich" / SS-Panzerkorps / Heeresgruppe Süd
    Toegekend op:
    6 april 1943
    Bijzonderheden:
    221e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Oberführer der Waffen-SS
    Toegekend op:
    6 juni 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Oberführer der Waffen-SS
    Toegekend op:
    30 juni 1944
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Oberführer der Waffen-SS
    Toegekend op:
    10 oktober 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Brigadeführer / Generalmajor der Waffen-SS (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    7.SS-Freiwilligen-Gebirgs-Division "Prinz Eugen" / Heeresgruppe E
    Toegekend op:
    17 maart 1945
    Bijzonderheden:
    138e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwertern

    Bronnen

    Foto