Panknin, Herbert

Geboortedatum:
27 december 1913
Overlijdensdatum:
15 maart 2001
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Herbert Panknin trad in dienst van de Kriegsmarine in april 1934. Op 01-07-1935 werd hij bevorderd tot Fähnrich (Ing.). Na zijn officiersopleiding werd hij in 1937 geplaatst bij de U-boot dienst in de rang van Oberfähnrich. Al op 01-04-1937 volgde de bevordering tot Leutnant (Ing.). Zijn eerste schip was de U-57 waarmee hij tussen december 1938 en juli 1940 9 patrouilles maakte. In de tussentijd werd Panknin op 01-04-1939 bevorderd tot Oberleutnant (Ing.).
In juli 1940 werd hij overgeplaatst naar de nieuwe U-106 een Type IXc. Tot november 1941 maakte Panknin met dit schip 3 patrouilles mee. In november 1941 werd Panknin Flotille ingenieur van de 9.U-boot-Flotille met als thuisbasis Best in Frankrijk. Op 01-02-1942 werd Panknin bevorderd tot Kapitänleutnant (Ing.). Vanaf september 1943 nam hij deel aan 2 patrouilles met de U-861.

In 1958 keerde Panknin terug in militaire dienst, dit maal bij de Bundesmarine. Hij werd vanaf 1966 Commandant van de Technische Marineschule II in Bremerhaven en ging in maart 1973 met pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant (Ing.)
Eenheid:
Leitender Ingenieur des 9.Unterseebootsflottille
Toegekend op:
2 februari 1942
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (Ing.)
Eenheid:
Leitender Ingenieur, "U 106", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
2 februari 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant (Ing.) (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Leitender Ingenieur, "U 106", 2. Unterseebootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
4 september 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto