Prieß, Helmuth

Geboortedatum:
6 maart 1896 (Hildesheim/Nedersaksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
21 oktober 1944 (Hasenrode/Oostpruissen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Toegekend op:
20 december 1934
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
14. / Infanterie-Regiment 19
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
14. / Infanterie-Regiment 19
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
14. / Infanterie-Regiment 19
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Kommandantur Berlin
Toegekend op:
9 november 1939
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant
Toegekend op:
25 juni 1940
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Toegekend op:
19 juli 1942
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Toegekend op:
20 april 1942
Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst im Generalstab (Kolonel bij General Staf)
Eenheid:
Grenadier-Regiment 671
Toegekend op:
9 november 1942
Bijzonderheden:
Zilveren versie
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Infanterie-Regiment 671, 371. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
12 november 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
4 februari 1944
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur, 121. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
7 maart 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
27 oktober 1944
Wehrmachtbericht

Bronnen