Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Bastico, Ettore

Geboortedatum:
9 april 1876 (Bologna/Emilia-Romagna, Italie)
Overlijdensdatum:
2 december 1972 (Rome, Italie)
Nationaliteit:
Italiaanse (1860-1946, Koninkrijk)

Biografie

Militaire carriŤre:

14 oktober 1894: Militaire school
1905: Leger stafschool
10 februari 1936: Generaal van een legerkorps
21 oktober 1937: Leger-commandant
29 juni 1940: Leger-generaal
12 juli 1941: Bevelhebber van de Italiaanse troepen in Noord-Afrika
December 1940-juli 1941: Gouverneur van Dodekanesos
Juli 1941-februari 1943: Gouverneur-generaal van LibiŽ
12 augustus 1942: Maarschalk van ItaliŽ

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
29 december 1910
Ordine della Corona d'Italia - Cavaliere
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
1916
Aanbeveling:
Hij en een oudere officier hadden opdracht een grondige verkenning te doen van de vijandelijke versterkingen aan het front. Zonder aarzelen voerde hij de moeilijke taak uit en stelde zich regelmatig bloot aan vijandelijk vuur van korte afstand om de omvang van de versterkingen te bepalen.
Medio Isonzo, herfst 1916.

Medaglia de bronzo al Valore
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
13 september 1917
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Cavaliere
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
16 juni 1918
Croce al Merito di Guerra
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Toegekend op:
1918
"Als chef van de staf van een divisie, heeft Bastico, onder hevige vijandelijk vuur, een aantal levensgevaarlijke verkenninsmissie in voorposities ondernomen. Hij heeft onder moeilijke omstandigheden een uitstekende bijdrage aan zijn superieuren geleverd en aan het succes van de grote offensieven."
ó Col del Rosso 25-30 1918
Medaglia d'argento al Valore Militare
Toegekend op:
22 augustus 1925
Ordine della Corona d'Italia - Ufficiale
Toegekend op:
18 april 1931
Ordine della Corona d'Italia - Commendatore
Toegekend op:
12 januari 1933
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Ufficiale
Toegekend op:
28 december 1933
Colonial Order of the Star of Italy - Cavaliere
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Toegekend op:
9 juli 1936
Ordine Militare di Savoia -Commander
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Toegekend op:
16 juli 1936
Colonial Order of the Star of Italy - Cavaliere Commendatore
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Toegekend op:
14 januari 1938
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Commendatore
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Toegekend op:
9 mei 1938
Colonial Order of the Star of Italy - Cavaliere della Croce Grande
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Toegekend op:
16 januari 1939
Ordine dei Santi Maurizio e Lazzaro - Grand'Ufficiale
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generale d'Armata (Generaal van het leger)
Eenheid:
Governatore della Libia
Toegekend op:
17 februari 1942
Ordine Militare di Savoia - Cavaliere di Gran Croce
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Maresciallo d'Italia (Maarschalk van ItaliŽ)
Eenheid:
Governatore della Libia
Toegekend op:
5 december 1942
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen

Foto