TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Alpers, Friedrich Ludwig Herbert

Geboortedatum:
25 maart 1901 (Sonnenberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
3 september 1944 (Bergen/Henegouwen, België)
Begraven op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Lommel
Vak: 61. Graf: 81.
Dienstnummer:
132.812 (NSDAP) / 6.427 (SS)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 mei 1930: SA- Sturmführer;
1 maart 1931: SS-Mann;
26 oktober 1931: SS-Scharführer;
15 december 1931: SS-Truppführer;
5 januari 1932: SS-Sturmführer;
14 maart 1932: SS-Sturmhauptführer;
8 oktober 1932: SS-Sturmbannführer;
9 november 1934: SS-Oberführer;
30 januari 1936: SS-Brigadeführer;
31 maart 1937: Feldwebel der Reserve;
1 september 1937: Leutnant der Reserve;
1 maart 1939: Oberleutnant der Reserve;
20 april 1941: SS-Gruppenführer;
30 januari 1942: Hauptmann der Reserve;
1 juni 1942: Major der Reserve;
21 juni 1943: SS-Obergruppenführer.

Loopbaan:
?: Martino-Katharineum gymnasium, Braunschweig;
13 mei 1919 - 28 februari 1920: 2e Eskadron, Ulanen-Regiment 14;
mei 1919 - 1 maart 1920: Freikorps Maerker;
1921: Corps Brunsviga München;
1923: Rechtsreferendar;
juni 1929: NSDAP;
mei 1930: SA;
oktober 1930: Mitglied Braunschweigischen Landtag;
1 maart 1931: SS;
8 mei 1933: Finanz- und Justizminister der braunschweigischen Landesregierung;
1934: Gaujägermeister, Jagdgau Braunschweig;
1938: Vereinsleiter, Deutschen Forstverein;
?: Amtsinhaber, Braunschweigischen Ressortministeriums für Forst- und Jagdwesen;
mei 1941: Wirtschaftsführungsstab Ost;
1941: 3.(Fern) Staffel, Aufklärungsgruppe 121;
1942: Kommandeur, Fernaufklärungsgruppe 4;
februari 1944: Führer, I. Bataillon, Fallschirmjäger-Regiment 9.
Pleegde op 3 september 1944 zelfmoord nadat hij zwaar gewond was geraakt.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
16 december 1935
Julleuchter der SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1 januari 1938
Flugzeugbeobachterabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
2 juni 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
3.(Fern) Staffel, Aufklärungsgruppe 121, Luftwaffe
Toegekend op:
9 april 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur, Fernaufklärungsgruppe 4, Luftwaffe
Toegekend op:
14 oktober 1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Staatssekretär
Toegekend op:
30 januari 1943
Goldenes Parteiabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 maart 1943
Krimschild (Stiftungs ausführing)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1944
Fallschirmschützenabzeichen der Luftwaffe

Bronnen

Foto