TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Bruck, Helmut (Sturzkampfgeschwader 77)

    Geboortedatum:
    16 februari 1913 (Kittlitztreben-Bunzlau/Silesië, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    25 augustus 2001 (Veitlahm/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    Helmut Bruck werd op 16 februari 1913 geboren in Kittlitzrebeb, Silesië. Na zijn schoolopleiding gin hij naar de Polizeischule in Bremen. De complete officiersopleiding van deze school werd in 1935 opgenomen in de Luftwaffe. Na zijn pilotentraining, werd Bruck op 1 april 1936 gestationeerd bij I. / Sturzkampfgeschwader 165 te Kitzingen. Op 1 november 1938 werd hij gepromoveerd tot Oberleutnant en op 1 mei 1939 nam hij het bevel op zich van 1. / Sturzkampfgeschwader 77.

    Op 1 september 1939 werd de I.Gruppe overgeplaatst en werd I. / Sturzkampfgeschwader 77. Met deze eenheid nam Bruck deel aan de campagne in Polen, en de campagne in het westen waar hij missies vloog boven Eben-Emael, de Maasovergangen en Duinkerken. Na de campagne in het Westen, werd Bruck op 20 augustus 1940 Kommandeur van I. / Sturzkampfgeschwader 77. De eenheid werd overgeplaatst naar de Balkan in 1941, waar het missies vloog tegen de Metaxas linie. Na de Balkan campagne ging het Geschwader terug naar Duitsland om rust te krijgen. Bruck volgde daar de cmpagne op Kreta en zag dat dit niet volgens plan verliep. Hij verzamelde diverse manschappen om zich heen en organiseerde een Gruppe die naar Kreta werd gezonden ter ondersteuning van de Duitse troepen daar. Bij het uitbreken van de strijd aan het Oostfront, werd Bruck en zijn eenheid opgedragen de opmars van Panzergruppe Guderian naar Kiev en Moskou te ondersteunen. Op 26 februari 1942 vlooog Bruck al zijn 300e missie. Hierna nam hij deel aan missies boven Belgorod, Kharkov, Kursk, Poltawa en Mius. Op 20 februari 1943 werd hij Kommodore van Sturzkampfgeschwader 77 met de rang van Major. De eenheid werd Schlachtgeschwader 77 op 18 oktober en Bruck bleef als de Kommodore. Op 14 april 1944, dan al Oberst, vloog hij zijn 800e missie. Op 5 juni 1944 vloog hij al zijn 900e missie. Tussen november en december 1944 nam hij deel aan de Verbandsführer-Lehrgang voor Schlachtflieger en hij werd in januari 1945 aangesteld als Kommodore van Schlachgeschwader 151. Op 1 april 1945 werd hij aangesteld als General der Schalchtflieger Nord en behaalde uiteindelijk 973 operationele missies voor hij krijgsgevangene werd.

    Na zijn vrijlating begon Bruck een loopbaan als boswachter. Hij overleed op 25 augustus 2001 in Veitlahm nabij Mainleus.

    Bevorderingen:
    1 april 1936: Leutnant;
    1 november 1938: Oberleutnant;
    1 april 1941: Hauptmann;
    1 maart 1943: Major;
    1 november 1943: Oberstleutnant;
    1 april 1944: Oberst.

    Loopbaan:
    1 april 1936: Flugzeugführer I. / Sturzkampfgeschwader 165;
    1 mei 1939: Staffelkapitän 1. / Sturzkampfgeschwader 77;
    20 augustus 1940: Gruppenkommandeur I. / Sturzkampfgechwader 77;
    20 februari 1943 – 18 oktober 1943: Kommodore Sturzkampfgeschwader 77;
    18 oktober 1943 – 15 februari 1945: Kommodore Schachtgeschwader 77;
    7 december 1944 – 31 maart 1945: Kommodore Schlachtgeschwader 151.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    13 september 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    21 mei 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur I. / Sturzkampfgeschwader 77
    Toegekend op:
    30 mei 1941

    Ontvangen met zwaarden en oorlogslint.
    Magyar Érdemrend Lovagkeresztje
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän, 1. Staffel, I. Gruppe, Sturzkampfgeschwader 77, Luftwaffe
    Toegekend op:
    4 september 1941

    309e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Sturzkampfgeschwader 71
    Toegekend op:
    10 april 1942
    Red Krune Kralja Zvonimira II.Stupnja s Macevima
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    I. Gruppe, Sturzkampfgeschwader 77, Luftwaffe
    Toegekend op:
    20 oktober 1942

    Verlening 7/213.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur, I. Gruppe, Sturzkampfgeschwader 77, Luftwaffe
    Toegekend op:
    19 februari 1943

    193e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    3 mei 1944
    Wehrmachtbericht

    Bronnen

    Foto