Freytag, Siegfried "Justav"

Geboortedatum:
10 november 1919 (Danzig-Langfuhr/Pommeren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
1 juni 2003 (Institution des Invalides de la Legion Etrangere, Frankrijk)
Begraven op:
Monument & Begraafplaats Franse Vreemdelingenlegioen
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Siegfried Freytag werd op 10 november 1919 geboren in Danzig-Langfuhr, Pommeren (huidig Wrzeszcz in Polen).

Siegfried Freytag ging in 1939 in dienst bij de Luftwaffe en werd na zijn opleiding bij het I. / Lehrgeschwader 2, toegevoegd aan het Jagdgeschwader 77. Freytag claimde zijn eerste luchtoverwinning op 31 oktober 1940, toen hij naar eigen zeggen een Lockheed Hudson van Coastal Command neerschoot. Hij behaalde zijn eerste erkende luchtoverwinninge echter op 13 juli 1941, toen hij een Mig-3 neerschoot (6. / Jagdgeschwader 77).
Tijdens de strijd op de Balkan, werd Freytag op 24 april 1941 boven Athene met zijn Bf 109E-7 (Werknr. 1576) door luchtafweer neergeschoten. Hij wist zich, licht gewond, met zijn parachute te redden, maar raakte uiteindelijk korte tijd krijgsgevangen in een Grieks Militair Ziekenhuis. Hier maakte hij de intocht van de Duitse troepen in Athene mee en keerde hij op 5 mei 1941 terug bij zijn eenheid (6. / Jagdgeschwader 77).
Op 12 juli 1943 werd hij wederom neergeschoten, dit keer tijdens een luchtgevecht boven Gela, Sicilië met Lockheed P-38 Lightning jagers. Hij wist zich, hoewel gewond, met zijn parachute te redden.
Hij raakte op 29 januari 1944 gewond bij een Geallieerde aanval op het vliegveld van Siena. Na ziekenhuisbezoek, keerde Freytag op 18 maart 1944 terug bij zijn eenheid.
Siegfried Freytag kreeg tijdens de Tweede Wereldoorlog 102 luchtoverwinningen, waarvan 49 aan het Oostfront, op zijn naam gedurende 879 missies. Tevens werd hij voorgedragen voor het Eichenlaub, welke hem niet meer is toegekend.

Na de Tweede Wereldoorlog diende hij als Infanterist bij het Légion étrangère (Franse Vreemdelingenlegioen Nr. 95 474). Hij ontving zijn training bij het 5e Régiment Etranger d'Infanterie te Sidi Bel Abbes en werd vervolgens ingedeeld bij de 13e demi-Brigade de Légion Etrangère. Hierbij vocht hij in Indochina en Algerije. Siegfried Freytag overleed op 1 juni 2003 in het Institution des Invalides de la Legion Etrangere te Institution des Invalides de la Legion Etrangereen werd aldaar begraven op de begeraafplaats van het legioen.

Bevorderingen:
1939: Obergefreiter;
januari 1940: Fahnenjunker-Unteroffizier;
1940: Leutnant;
1942: Oberleutnant;
1 april 1943: Hauptmann;
1 mei 1944: Major;
?: Legionnaire 2e Classe (Legion Etrangere);
1962: Sergent (Legion Etrangere);
1965: Caporal-Chef (Legion Etrangere - degradatie op eigen verzoek).

Loopbaan:
1939: I. / Lehrgeschwader 2;
1940: 6. / Jagdgeschwader 77;
27 juni 1942: Staffelkapitän 1. / Jagdgeschwader 77;
13 maart 1943: Gruppenkommandeur II. / Jagdgeschwader 77;
26 december 1943: Kommodore Jagdgeschwader 77 (waarnemend);
1944: Gruppenkommandeur II. / Jagdgeschwader 77;
7 maart 1945: Kommodore Jagdgeschwader 77 (waarnemend);
4 april 1945: Stab, Jagdgeschwader 51;
18 april 1945: Jagdgeschwader 7;
1952: 5e Régiment Etranger d'Infanterie;
?: 13e demi-Brigade de Légion Etrangère;
1965 - 1970: 1er Régiment Etranger;
1971 - 1 juni 2003: Institution des Invalides de la Legion Etrangere.

Enige van zijn luchtoverwinningen:
1e: 13 juli 1941, Mikoyan-Gurevich MiG-3;
101e: 27 september 1944, Supermarine Spitfire (waarschijnlijk Flight Lieutenant Henry Wallace McLeod);
102e: 1 januari 1945: Supermarine Spitfire.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
Flugzeugführer
Toegekend op:
18 mei 1942
Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
Flugzeugführer, I. Gruppe, Jagdgeschwader 77 "Herz As", Luftwaffe
Toegekend op:
3 juli 1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
1. Staffel, I. Gruppe, Jagdgeschwader 77 "Herz As", Luftwaffe
Toegekend op:
25 januari 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur, II. Gruppe, Jagdgeschwader 77 "Herz As", Luftwaffe
Toegekend op:
31 mei 1944
Samenvatting:
Vermelding:
"Een jachtgroep, geleid door Major Freitag, heeft zich bijzonder onderscheiden in gevecht met Brits-Amerikaanse Terreurvliegers."
Wehrmachtbericht

Bronnen

Foto

Thema's