De website is nu nog groter en beter geworden! WW2Awards.com is vanaf nu volledig samengevoegd met TracesOfWar.nl. Vanaf nu zijn de secties Personen en Onderscheidingen ook beschikbaar. Veel meer informatie in een groter jasje!

Gröschke, Kurt

Geboortedatum:
17 juli 1907 (Berlijn-Charlottenburg/Brandenburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
26 maart 1996 (Odenthal/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 april 1934: Leutnant (Polizei);
1 oktober 1935: Oberleutnant (Polizei);
1 januari 1940: Hauptmann;
1 april 1942: Major;
1 april 1944: Oberstleutnant;
?: Oberst.

Loopbaan:
?: Berliner Landespolizeigruppe "von der Wecke";
1 oktober 1935: Luftwaffe;
1935: Fallschirmtruppe;
1938: Chef 2. Kompanie, Fallschirmjäger-Regiment 1;
1941: Kommandeur II. Bataillon, Fallschirmjäger-Regiment 1;
22 januari 1944 - 11 februari 1944: Führer Fallschirmjäger-Regiment 1 (m.d.F.b.);
24 juli 1944 - februari 1945: Kommandeur Fallschirmjäger-Regiment 15;
3 februari 1945 - april 1945: Führer 5. Fallschirmjäger-Division (m.d.F.b.).

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 oktober 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, II. Bataillon, Fallschirmjäger-Regiment 1, 1. Fallschirmjäger-Division, Luftwaffe
Toegekend op:
9 juni 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Fallschirmjäger-Regiment 15, 5. Fallschirmjäger-Division, Luftwaffe (Kommandeur, Fallschirmjäger-Regiment 15, 5. Fallschirmjäger-Division, Luftwaffe)
Toegekend op:
27 juli 1944
Samenvatting:
Vermelding:
Tijdens de zware gevechten van de afgelopen weken in het gebied rond St. Lô-Lassay hebben zich bij de verdediging en tegenaanvallen in het bijzonder onderscheiden:
- De 17 S.S.-Panzergrenadierdivision “Götz von Berlichen” onder aanvoering van hun zwaargewonde commandant Brigadeführer Ostendorff en zijn vertegenwoordiger Standartenführer Baum,
- de 353. Infanteriedivsion onder aanvoering van hun Divisionskommandeur Generalleutnant Mahlman,
- het Fallschirmjäger-Regiment 5 onder aanvoering van Major Heinz Becker,
- het Fallschirmjäger-Regiment 9 onder aanvoering van Major Kurt Stephani,
- en het Fallschirmjäger-Regiment 15 onder aanvoering van Oberstleutnant Gröschke.
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, Fallschirmjäger-Regiment 15, 5. Fallschirmjäger-Division, Luftwaffe
Toegekend op:
9 januari 1945
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Bijzonderheden:
693e Verlening.

Bronnen

Foto