Mietusch, Klaus

    Geboortedatum:
    5 augustus 1918 (Posen an der Warthe/Posen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    17 september 1944 (nabij Rath-Aldekerk/Rijnprovincie, Duitsland)
    Begraven op:
    Duitse Oorlogsgraven (Nordfriedhof)
    Vak: 112. Rij: O. Graf: 117.
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Klaus Mietusch werd op 5 augustus 1918 geboren in Posen. Na zijn vliegopleiding in 1937, kwam hij terecht bij 2. / Jagdgeschwader 234, welke op 1 september 1938 werd omgedoopt naar 2. / Jagdgeschwader 26.

    Na aanvang van de Tweede Wereldoorlog werd Mietusch op 23 september 1939 overgeplaatst naar 7. / Jagdgeschwader 26, waarvan hij op 19 september 1941 het bevel op zich nam.
    Op 5 juli 1943 nam kreeg hij het bevel over III. / Jagdgeschwader 26.

    Op 17 september 1944 raakte hij in gevecht met Amerikaanse North American P-51 jagers en werd hij neergeschoten in zijn Messerschmitt Bf 109 G-6 (W.Nr. 441 646) “Black 25” nabij Rath-Aldekerk, door Lieutenant William Beyer van de 376th Fighter Squadron, 361st Fighter Group en kwam hij om het leven.

    Klaus Mietusch behaalde in 452 operationele vluchten een totaal van 75 luchtoverwinningen waarvan 60 aan het Westfront, waaronder 13 viermotorige bommenwerpers. Zelf werd hij in totaal tien keer neergeschoten.

    Bevorderingen:
    1937: Fahnenjunker;
    1939: Leutnant;
    september 1941: Oberleutnant;
    juli 1943: Hauptmann;
    1 mei 1944: Major.

    Loopbaan:
    ?: 2. / Jagdgeschwader 234;
    1 september 1938: 2. / Jagdgeschwader 26;
    23 september 1939: 7. / Jagdgeschwader 26;
    19 september 1941: Staffelführer 7. / Jagdgeschwader 26;
    5 juli 1943: Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26;

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    26 april 1941
    Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    7. / Jagdgeschwader 26
    Toegekend op:
    15 oktober 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26 "Schlageter"
    Toegekend op:
    26 maart 1944
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Major (Majoor-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur III. / Jagdgeschwader 26 "Schlageter"
    Toegekend op:
    18 november 1944
    Bijzonderheden:
    653e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub

    Bronnen