TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Reuss, Franz

Geboortedatum:
17 april 1904 (Augsburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
5 juni 1992 (Munchen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
24 april 1920: Schütze;
1 juni 1925: Leutnant (Landespolizei);
1 januari 1929: Oberleutnant (Landespolizei);
1 januari 1935: Hauptmann (Landespolizei);
1 oktober 1935: Hauptmann (Heer);
1 augustus 1938: Hauptmann (Luftwaffe);
1 april 1939: Major;
1 april 1941: Oberstleutnant;
1 december 1942: Oberst;
1 juni 1944: Generalmajor.

Loopbaan:
24 maart 1920 - 17 april 1920: 1. bayerischen Schützen-Regiment;
19 juli 1920 - 30 september 1920: Jäger-Bataillon 41;
5 april 1923: bayerische Landespolizei;
1 oktober 1935: Leiter Fähnrichs-Lehrgang für Reiter, Kriegsschule München;
1 januari 1936: Schwadron Chef, Reiter Regiment 18;
1 augustus 1936: Generalstabs-Ausbildung, Heeres-Kriegsakademie, Berlin;
31 juli 1938: Flieger-Ausbildung;
1 april 1939: Staffelkapitän, 9. Staffel, Kampfgeschwader 53;
26 februari 1940: Kommandeur, III. Gruppe, Kampfgeschwader 76;
3 juni 1940: Lazerett;
19 juni 1940: Krankenhaus Bonn;
15 oktober 1940: Lehrer, Luftkriegsakademie, Berlin-Gatow;
17 februari 1941: Ia, Generalstab, Luftflotte 5;
16 april 1941: Ia, Nahkampfführer / Ia, Generalkommando IV. Fliegerkorps;
1 augustus 1941: Ia, Generalstab, IV. Fliegerkorps / Nahkampfführer;
1 november 1942: Chef des Generalstabes, II. Luftwaffen-Feldkorps;
25 augustus 1943: m.d.F.b.,, 4. Flieger-Division;
1 juni 1944: Komandeur, 4. Flieger-Division;
5 april 1945 - 17 januari 1947: Krijgsgevangene.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel-vlieger bij Generale Staf)
Eenheid:
Stab, IV. Fliegerkorps, Luftwaffe
Toegekend op:
21 augustus 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor
Eenheid:
Kommandeur, 4. Flieger-Division, Luftwaffe
Toegekend op:
18 juli 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

Foto