Riedesel Freiherr zu Eisenbach, Volprecht Konrad

Geboortedatum:
10 december 1912 (Kasteel Altenburg-Alsfeld/Hessen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
9 februari 1945 (nabij Idstein/Hessen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

In januari 1934 ging Volprecht Riedesel Freiherr zu Eisenbach in dienst bij de Kraftfahrabteilung 5. Al snel werd hij overgeplaatst als Fähnrich bij de Luftwaffe en kwam na zijn opleiding terecht bij Kampfgeschwader 253 en later bij Kampfgeschwader 54.

Na deelname met zijn eenheid aan de veldtocht in Polen nam hij deel aan de veldtocht in het Westen. Op 10 mei 1940 werd hij met zijn Heinkel He 111P van 8. / Kampfgeschwader 54 neergeschoten door Hurricanes van No. 3, No. 85 en No. 607 Squadron tijdens een aanval op het Belgische vliegveld Wevelgem. Het toestel kwam neer bij Ruiselede. Bij de crash kwam Obergefreiter G. Flehmer om het leven, Eisenbach, Feldwebel W. Joest en Unteroffizier E. Kreib werden door Belgische troepen krijgsgevangen gemaakt. Na de Belgische kapitulatie kwamen zij weer vrij. Na de strijd aan het Westfront, werd hij in 1941 aangesteld als Kommandeur II. / Kampfgeschwader 76, waarmee hij deelnam aan de strijd aan het Oostfront. Later nam hij deel aan de strijd in de Middellandse Zee.
Riedesel Freiherr zu Eisenbach had ongeveer 450 operationele vluchten achter de rug toen hij op 9 februari 1945 werd neergeschoten met zijn Me 262 (B3+GL / Werk-Nr. 110802) op 3 km ten oosten van Camberg in het Hochtaunus. Hij werd posthuum bevorderd tot Oberst.

Bevorderingen:
1934: Fähnrich;
1 april 1935: Leutnant;
?: Oberleutnant;
1 februari 1941: Hauptmann;
1 maart 1943: Major;
1 oktober 1943: Oberstleutnant;
?: Oberst (posthuum).

Loopbaan:
1934: Kraftfahrabteilung 5;
?: Kampfgeschwader 253;
?: Adjutant II. / Kampfgeschwader 54;
?: Staffelkapitän 8. / Kampfgechwader 54;
april 1941 - 31 januari 1943: Kommandeur II. / Kampfgeschwader 76;
1 februari 1943 - 2 februari 1945: Kommodore Kampfgeschwader 54.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Staffelkapitän
Toegekend op:
9 maart 1942
Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
II. Gruppe, Kampfgeschwader 76, Luftwaffe
Toegekend op:
11 mei 1942
Bijzonderheden:
Verlening 26/42.
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur, II. Gruppe, Kampfgeschwader 76, Luftwaffe
Toegekend op:
7 oktober 1942
Samenvatting:
Als Hauptmann ingezet van 28 juni tot 16 juli 1942 gedurende het zomeroffensief tegen Voronesch, inzet in de grote Don bocht tegen Kalatsch, boven de beneden Don tot de Kaukasus. Vanaf 10 augustus 1942 bombardementsinzet tegen Stalingrad en de Kaukasus.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel-vlieger)
Eenheid:
Kommodore, Kampfgeschwader 54, Luftwaffe
Toegekend op:
14 januari 1945
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Samenvatting:
Succesvolle bevelvoering van het op Me 262 omgeschooolde KG 54(J) als Kommodore.
Bijzonderheden:
696e Verlening.

Bronnen

Foto

Thema's