Schirmer, Gerhart

Geboortedatum:
9 januari 1913 (Chemnitz/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
5 september 2004
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:

01-09-1935 - Leutnant
01-10-1937 - Oberleutnant
01-04-1940 - Hauptmann
01-03-1943 - Major
01-01-1944 - Oberstleutnant

Gerhart Schirmer trede op 1 september 1935 als luitenant in dienst bij de Luftwaffe en volgde de opleiding tot piloot. In mei 1939 maakte hij de overstap naar de Fallschirmjäger (parachutisten) troepen en werd tevens gepromoveerd tot Chef der 6. Kompanie des Fallschirmjäger-Regiments 2. Met deze eenheid nam hij deel aan de inval van Polen, waarbij de eenheid een bruggenhoofd over de Weichsel wist te veroveren en te behouden. In mei 1940 sprong Hauptmann Schirmer tijdens de aanval op Nederland in de omgeving van Katwijk, met het doel om het vliegveld Valkenburg te veroveren. Tijdens de slag om de Balkan sprong hij op 26 april 1941 als Führer des II. Bataillons in de buurt van de Griekse stad Korinthe. Na hevige gevechten werd de stad veroverd en namen ze een 2100 Britse soldaten krijgsgevangen. Voor deze actie werd Hauptmann Schirmer in juni onderscheiden met het Ridderkruis. Vervolgens vocht Schirmer nog op Kreta, in Rusland en in Tunesië, tot hij in mei 1943 tot majoor werd bevorderd en het commando van het 5e Fallschirmjäger-Regiment overnam. Met deze eenheid vocht hij in Italië tot hij januari 1944 het bevel kreeg om het nieuwe 16e Fallschirmjäger-Regiment op te bouwen. Als commandant van deze nieuwe eenheid nam Oberstleutnant Schirmer nog deel aan gevechten aan het west en oostfront, tot hij aan het einde van de oorlog in Berlijn in krijgsgevangenschap raakte. In januari 1956 werd hij uiteindelijk vrijgelaten, in december van dat zelfde jaar trede hij in dienst bij de Bundeswehr en in april 1971 is Gerhart Schirmer als Oberst (Luitenant-Kolonel) met pensioen gegaan.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Chef 6. Kompanie, Fallschirmjäger-Regiment 2, Luftwaffe
Toegekend op:
28 mei 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Chef 6. Kompanie, Fallschirmjäger-Regiment 2, Luftwaffe
Toegekend op:
28 mei 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Chef 6. Kompanie, Fallschirmjäger-Regiment 2, Luftwaffe
Toegekend op:
5 juli 1940
Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Führer II. Fallschirmjäger Regiment 2, Luftwaffe
Toegekend op:
14 juni 1941
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur III. Jäger-Regiment Hermann Göring, Luftwaffe
Toegekend op:
25 juni 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur Fallschirmjäger Regiment 16, Luftwaffe
Toegekend op:
18 november 1944
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938

Bronnen