Becker, Martin

Geboortedatum:
12 april 1916 (Wiesbaden/Hessen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
8 februari 2006 (Oberneisen/Rijnland-Palts, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Werd geboren in Wiesbaden op 12 april 1916. Hij nam dienst bij de Luftwaffe in 1940. Vroeg in 1943 werd hij geplaatst bij het 11./NJG 4. Op 1 augustus 1943 werd de eenheid ongenoemd tot 2./NJG 6. Met deze eenheid haalde hij zijn eerste vijandelijk toestel neer in de nacht van 22 op 23 september 1943. Hij werd benoemd tot Staffelkapitän van 2./NJG 6 op 17 oktober 1943. Op 20 oktober 1944 werd hij benoemd tot Gruppenkommandeur van IV./NJG 6. Tijdens 83 nachtelijke missies, schoot Martin Becker 58 vijandelijke toestellen neer:

23-09-1943: Avro Lancaster
18-11-1943: Short Stirling en een Handley Page Halifax
20-12-1943: Avro Lancaster en twee Handley Page Halifax
20-02-1944: onbekend viermotorig toestel, twee Handley Page Halifax en een Avro Lancaster
25-02-1944: twee Avro Lancaster
22-03-1944: drie onbekende viermotorige toestellen, drie Handley Page Halifax
24-03-1944: onbekend viermotorig toestel
31-03-1944: zes Handley Page Halifax en een Avro Lancaster
25-04-1944: Handley Page Halifax
27-04-1944: twee onbekend viermotorige toestellen en een Avro Lancaster
28-04-1944: een onbekend viermotorig toestel, een Handley Page Halifax en een Avro Lancaster
26-07-1944: Avro Lancaster
29-07-1944: vier Avro Lancaster
26-08-1944: twee Avro Lancaster en een Handley Page Halifax
12-09-1944: twee Avro Lancaster
2/3-01-1945: twee Avro Lancaster
21/22-01-1945: drie onbekende viermotorige toestellen
15-03-1945: negen Avro Lancaster en een Boeing B-17

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
15 juni 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
19 juli 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
23 maart 1944
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
31 maart 1944
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
Flugzeugführer, IV. Gruppe, Nachtjagdgeschwader 6, Luftwaffe
Toegekend op:
1 april 1944
Voor zijn 26e overwinning.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Staffelkapitän
Toegekend op:
15 mei 1944
Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
2. Staffel, I. Gruppe, Nachtjagdgeschwader 6, Luftwaffe
Toegekend op:
25 mei 1944
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Kommandeur, IV. Gruppe, Nachtjagdgeschwader 6, Luftwaffe
Toegekend op:
20 maart 1945
792e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto

Thema's