Behnke, Heinz

Geboortedatum:
1 oktober 1919 (Breslau/Silesië, Duitsland)
Overlijdensdatum:
17 februari 2002 (Bonn/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Heinz Behnke bereikte de rang van Oberleutnant der Reserve. Hij ging in 1956 bij de Bundeswehr in dienst en ging in 1979 met pensioen als Oberst im Generalstab.

Bevorderingen:
1 augustus 1941: Gefreiten;
1 december 1941: Oberjäger;
1 september 1942: Feldwebel;
26 september 1942: Leutnant der Reserve;
9 november 1944: Oberleutnant der Reserve;
2 november 1956: Hauptmann (Bundeswehr);
1 april 1959: Major;
13 oktober 1965: Oberstleutnant im Generalstab;
1 oktober 1971: Oberst im Generalstab.

Loopbaan:
1 september 1939 - 30 september 1939: Bau-Bataillon 106;
1 december 1939: Infanterie-Panzer-Abwehr-Ersatz-Kompanie 28;
1 augustus 1941: 14. Kompanie / Infanterie-Regiment 49;
29 november 1941: 16. Kompanie / Jäger-Regiment 49;
1 april 1942- 30 september 1942: 10. Offiziers-Anwärter-Lehrgang, Infanterieschule Dresden;
1 januari 1943: 14. (Panzerjäger) Kompanie / Grenadier-Regimen 668;
?: Lazarett Schmalkalden;
8 februari 1944: 14. Kompanie / Grenadier-Regiment 994;
8 mei 1944: Führer 3. Kompanie / Grenadier-Regiment 994;
14 november 1944: 14. Kompanie / Grenadier-Regiments 993;
April 17th, 1945: Lazarett Meran/South Tirol;
?: Reserve-Lazarett Herborn;
2 november 1956: 3. Truppenlehrgang, Panzerabwehrschule Bremen-Grohn;
1 februari 1957: Hörsaalleiter;
27 februari 1957 Lehrgang für Stabs- und Versorgungskompanien;
7 juli 1958 - 31 augustus 1958: 2. Aufbau-Lehrgang, Heeresoffizierschule Hannover;
1 juni 1959: Schüleretat, Führungsakademie der Bundeswehr;
1 oktober 1959 - 31 december 1959: 3. Generalstabs-Lehrgang;
1 januari 1961: G4, Panzer-Brigade 33;
4 oktober 1961 - 11 oktober 1961: Stabs-Offiziers-Lehrgang, ABC-Abwehr-Schule;
1 oktober 1962: Hilfsreferent, Führungshauptamt des Bundesministeriums der Verteidigung;
1 oktober 1963: G3 FüTr, Truppenamt;
1 januari 1965: Hilfsreferent BMVg FüH;
1 maart 1966 - 3 maart 1966: 1. Wiederholungs-Lehrgang, Führungsakademie der Bundeswehr;
29 februari 1968 - 22 maart 1968: Lehrgang für Modern Weapons and Tactics in Fort Bliss (USA);
1 oktober 1968: G3, Stab ÜbBw, Bensberg;
11 november 1969 - 19 december 1969: 11. Lehrgang, Gesamtstreitkräfte, Führungsakademie der Bundeswehr;
1 april 1971: Referent, BMVg FüH;
5 juni 1972 - 9 juni 1972: Lehrgang für Management Fortbildung, ABG Ottobrunn;
1 oktober 1972: Leiter Mil. Mitarbeiter Grp Zentrale Operation Research;
1 februari 1975: Studienleiter Amt StudÜbBw;
31 maart 1979: Pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
13 april 1942
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 november 1943
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
14. Kompanie, III. Bataillon, Grenadier-Regiment 668, 360. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
20 januari 1944
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Zilveren versie.
Infanterie-Sturmabzeichen

Bronnen

Foto