TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Birnbacher, Heinz

Geboortedatum:
26 mei 1910 (Villach/Kärnten, Oostenrijk)
Overlijdensdatum:
5 december 1991 (Villach/Kärnten, Oostenrijk)
Nationaliteit:
Oostenrijks (1938-1945, Reichsgau)

Biografie

Bevorderingen:

Kriegsmarine
09-10-1930 – Seekadett
01-04-1931 – Gefreiter
01-01-1932 – Fähnrich zur See
01-04-1934 – Oberfähnrich zur See
01-10-1934 – Leutnant zur See
01-06-1936 – Oberleutnant zur See
01-04-1939 – Kapitänleutnant
01-04-1943 – Korvettenkapitän

Bundesmarine
16-08-1956 – Fregattenkapitän
18-09-1960 – Kapitän zur See
07-08-1963 – Flottillenadmiral
02-10-1968 – Konteradmiral

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
20 september 1939
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant zur See
Toegekend op:
20 december 1939
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant (Luitenant ter Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
9 april 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant (Luitenant ter Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
20 april 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
15 mei 1940
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
17 juni 1940
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
16 december 1940
Schnellboot-Kriegsabzeichen ohne Brillianten
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
9 maart 1941
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Kapitänleutnant (Luitenant ter Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
10 november 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Käpitanleutnant (Luitenant-ter-Zee 2e Klasse)
Eenheid:
Flottillenchef, 1. Schnellbootsflottille, Kriegsmarine
Toegekend op:
4 november 1941
Vapaudenristin 3.luokka (VR 3)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Korvettenkapitän (Luitenant-ter-Zee 1e Klasse)
Eenheid:
I.O. Zerstörer Z 23, Kriegsmarine
Toegekend op:
27 april 1943
Zerstörer-Kriegsabzeichen

Bronnen

Foto