Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Schibau, Hans-Joachim

Geboortedatum:
17 november 1915 (Marienwerder/Westpruissen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
22 juli 1985 (Burgdorf/Nedersaksen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bereikte uiteindelijk de rang van Major im Generalstab.

Bevorderingen:
1 april 1937: Leutnant;
?: Oberleutnant;
1 maart 1942: Hauptmann.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 augustus 1934
DRL Sportabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
4 mei 1939
Cruz de Guerra Cross
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
4 mei 1939
Medalla de la Campaña de España 1936-1939
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
6 juni 1939
Spanienkreuz, Gold mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
20 juli 1939
Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
17 maart 1940
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef 3. / 361
Toegekend op:
11 december 1940
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
8. / II. / Flak-Regiment 36
Toegekend op:
9 augustus 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
8. / II. / Flak-Regiment 36
Toegekend op:
2 november 1941
Flakkampfabzeichen der Luftwaffe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef 8. / Flak-Regiment 36
Toegekend op:
4 november 1941
Verleend voor acties nabij Leningrad, voor het vernietigen van 21 tanks en het behouden van een strategisch bruggenhoofd.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Toegekend op:
2 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab
Eenheid:
Luftgaukommando VI
Toegekend op:
1 september 1944
Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern

Bronnen

Foto