Diddens, Diddo

Geboortedatum:
22 april 1917 (Bunderhammrich/Hannover, Duitsland)
Overlijdensdatum:
27 september 1997 (Dollart/Nedersaksen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 september 1940: Leutnant der Reserve;
?: Oberleutnant der Reserve;
1 oktober 1944: Hauptmann der Reserve.

Loopbaan:
?: Reichsarbeitsdienst
11 november 1938: II. / Artillerie-Regiment 58;
?: Artillerie-Abteilung 422;
mei 1941: Zugführer 2. / Sturmgeschütz-Abteilung 185;
?: 3. / Sturmgeschütz-Abteilung "Großdeutschland";
?: Chef 1. / Sturmgeschütz-Abteilung "Großdeutschland".

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
19 augustus 1941
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
2 oktober 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
Eenheid:
Zugführer 2. / Sturmgeschütz-Abteilung 185
Toegekend op:
18 maart 1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
9 november 1942
SS-Ehrenring
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Chef 1. / Sturmgeschütz-Brigade "Großdeutschland"
Toegekend op:
27 april 1944
Samenvatting:
Vermelding:
"Ten noorden van Jassy, vielen de Sovjets aan met grote overmacht. Ze faalden door de vohoudende weerstand van Duitse en Roemeense troepen. Plaatselijke doorbraken werden afgegrendeld. In dit gevechtsgebied heeft een eenheid mechanische geschut van de Panzergrenadier-Division "Großdeutschland" onder de leiderschap van Oberleutnant Diddens zich bijzonder onderscheiden op 25 april."
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
Eenheid:
Chef 1. / Sturmgeschütz-Brigade "Großdeutschland"
Toegekend op:
15 juni 1944
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Bijzonderheden:
501e Verlening.

Bronnen