Dienenthal, Erich

Geboortedatum:
17 december 1915 (Siegen/Westfalen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
26 juli 1990
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Erich Dienenthal ging op 28 oktober 1935 bij de Heer als Reiter bij 1. / Reiter-Regiment 13. Hij werd uit de dienst ontslagen op 15 mei 1945.

Bevorderingen:
10 januari 1936: Gefreiter;
12 januari 1936: Unteroffizier;
6 januari 1937: Fähnrich;
1 september 1937: Oberfähnrich;
1 januari 1938: Leutnant;
1 april 1940: Oberleutnant;
1 april 1942: Rittmeister;
1 maart 1944: Major.

Loopbaan:
28 oktober 1935 - 10 november 1938: Kavallerie-Regiment 13;
10 november 1938 - 20 augustus 1941: Kavallerie-Regiment 11 (122);
20 oktober 1941 - 30 april 1943: Chef 2.(Radfahr) / Divisions-Aufklärungs-Abteilung 45 / 45.Infanterie-Division;
30 april 1943 - 28 februari 1945: Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1;
28 februari 1945 - 15 mei 1945: Kommandeur Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Regiment 11 (122)
Toegekend op:
6 december 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Leutnant (2e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Regiment 11 (122)
Toegekend op:
31 december 1939
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Regiment 11 (122)
Toegekend op:
19 juli 1941
Infanterie-Sturmabzeichen
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Kavallerie-Regiment 11 (122)
Toegekend op:
19 augustus 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef 2.(Radfahr) / Divisions-Aufklärungs-Abteilung 45 / 45.Infanterie-Division
Toegekend op:
14 december 1941
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rittmeister (Ritmeester)
Eenheid:
Chef 2.(Radfahr) / Divisions-Aufklärungs-Abteilung 45 / 45.Infanterie-Division
Toegekend op:
6 mei 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rittmeister (Ritmeester)
Eenheid:
Chef 2.(Radfahr) / Divisions-Aufklärungs-Abteilung 45 / 45.Infanterie-Division
Toegekend op:
15 augustus 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Rittmeister (Ritmeester)
Eenheid:
Abteilungs-Kommandeur I. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
9 december 1943
Tapferkeitsauszeichnung für Angehörige der Ostvölker 2. Klasse in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
19 maart 1944
Nahkampfspange in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
20 april 1944
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
3 juni 1944
Tapferkeitsauszeichnung für Angehörige der Ostvölker 1. Klasse in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
24 december 1944
Bandenkampfabzeichen in Bronze
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Chef 1. / Don-Kosaken-Reiter-Regiment 1
Toegekend op:
24 december 1944
Red Zeljeni Trolist First Class Cross

Bronnen

Foto