TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Primozic, Hubert Georg "Hugo"

Geboortedatum:
16 februari 1914 (Backnang/Württemberg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
18 maart 1996 (Fulda/Hessen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 april 1935: Gefreiter;
1 oktober 1936: Obergefreiter;
1 oktober 1937: Unteroffizier;
5 april 1940: Wachtmeister (RDA 1 april 1940)
1 september 1942: Oberwachtmeister;
5 februari 1943: Leutnant (RDA 1 februari 1943 -9-);
16 april 1945: Oberleutnant (RDA 30 januari 1945).

Loopbaan:
7 april 1934: Waffenmeister/Geschützführer, 9. Batterie, Artillerie-Regiment (bespannt) 5;
1 oktober 1934: Stab, III. / Artillerie-Regiment 5;
1 oktober 1935: Stab, III. / Artillerie-Regiment 25;
8 oktober 1936: Geschützführer/SF-Unteroffizier, 2. (schwere, bespannte) Batterie / Artillerie-Regiment 51;
27 augustus 1939: II. / Artillerie-Regiment 152;
13 oktober 1939: 6. Batterie, Artillerie-Regiment 152;
5 februari 1940: OA-Lehrgang, Lehrstab A, Artillerieschule Jüterbog;
4 mei 1940: schwere Artillerie-Ersatz-Abteilung 309;
16 mei 1940: Zugführer/Batterie-Offizier, II. / Artillerie-Regiment 152;
26 april 1941: VI. / Artillerie-Lehr-Regiment (mot.) 2;
6 mei 1941: 1. Batterie / Sturmgeschütz-Ersatz- und Ausbildungs-Abteilung 200 ;
9 januari 1942: 3. Batterie / Sturmgeschütz-Ersatz- und Ausbildungs-Abteilung 200;
29 juni 1942: Zugführer II Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667;
1 februari 1943: Hörsaalleiter III. / Artillerie-Lehr-Regiment (mot.) 2;
15 juli 1943: Sturmgeschütz-Lehr-Abteilung;
15 augustus 1943: Ausbildungs-Offizier und Hörsaalleiter, Sturmgeschütz-Lehrstab;
4 september 1943: Hörsaalleiter, Lehrstab, Sturmgeschützschule Burg;
2 januari 1944: Ausbildungs-Offizier, Sturmgeschütz-Ersatz- und Ausbildungs-Abteilung 200;
1 februari 1945: Batteriechef Sturmgeschütz-Ersatz- und Ausbildungs-Abteilung 700;
?: Sturmgeschützschule Burg (Kampfgruppe Burg);
8 mei 1945 - 1 augustus 1945: Amerikaans Krijgsgevangene.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
18 augustus 1942
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberwachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
16 september 1942
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
19 september 1942
1199e Heer Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberwachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
23 september 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberwachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
24 december 1942
(Allgemeines) Sturmabzeichen (ohne zahlen), I.Stufe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberwachtmeister
Eenheid:
Zugführer, II. Zug, 2. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 667, Heer
Toegekend op:
25 januari 1943
185e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen