Flügel, Hans

    Geboortedatum:
    13 februari 1919 (Arzberg/Beieren, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    1 maart 1989 (Naila/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    SS-Nr. : 287.016;
    NSDAP-Nr. : 5.229.201.

    In dienst vanaf 5 augustus 1935.

    Bevorderingen:
    5 augustus 1935: SS-Anwärter;
    1935: SS-Mann;
    1936: SS-Sturmmann;
    1936: SS-Rottenführer;
    1 april 1937: SS-Unterscharführer der Reserve;
    1 februari 1940: SS-Hauptscharführer der Reserve;
    13 juni 1940: SS-Untersturmführer der Reserve;
    30 januari 1942: SS-Obersturmführer der Reserve;
    9 november 1943: SS-Hauptsturmführer der Reserve;
    januari 1945: SS-Sturmbannführer der Reserve.

    Loopbaan:
    5 augustus 1935 - 1938: SS-Totenkopfstandarte "Oberbayern";
    30 maart 1938 - 1 oktober 1938: RAD;
    1938 - 1939: 12. / SS-Standarte "Deutschland", SS-VT;
    1 februari 1940 - 8 mei 1940: SS-Junkerschule "Bad Tölz", 1.Reserve Führer Lehrgang;
    1940 - ?: Zugführer 4.(MG) / SS-Infanterie-Regiment "Deutschland" , SS-Division "Reich";
    juli 1941 - ?: Zugführer 8. / SS-Infanterie-Regiment "Deutschland" , SS-Division "Reich";
    augustus 1941 - 26 oktober 1941: Adjutant SS-Aufklärungs-Abteilung 2 , SS-Division "Reich";
    juni 1942 - ?: 3. / SS-Panzer-Abteilung 5 , SS-Panzergrenadier-Division "Wiking";
    december 1942 - ?: 2./ SS-Panzer-Abteilung 5 , SS-Panzergrenadier-Division "Wiking";
    ? - 25 augustus 1943: SS-Panzer-Ausbildungs-und Ersatz-Regiment;
    25 augustus 1943 - 1 november 1943: O4 III.(germanischer)SS.Panzer-Korps;
    1 november 1943 - november 1943: Chef 1. / schwere SS-Panzer-Abteilung 103;
    1944: Adjutant SS-Panzer-Regiment 5, SS-Panzer-Division "Wiking";
    15 augustus 1944 - ? 1945: Kommandeur II. / SS-Panzer-Regiment 5, SS-Panzer-Division "Wiking".

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Untersturmführer der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
    Eenheid:
    Zugführer 4.(MG) / SS-Infanterie-Reigment "Deutschland" / SS-Division "Reich"
    Toegekend op:
    19 juni 1940
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Untersturmführer der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
    Eenheid:
    Zugführer 4.(MG) / SS-Infanterie-Reigment "Deutschland" / SS-Division "Reich"
    Toegekend op:
    1 juli 1940
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Untersturmführer der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
    Eenheid:
    Zugführer 8. / SS-infanterie-Regiment "Deutschland" / SS-Division "Reich"
    Toegekend op:
    4 augustus 1941
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Untersturmführer der Reserve (Reserve 2e Luitenant)
    Eenheid:
    Adjutant SS-Aufklärungs-Abteilung 2 / SS-Division "Reich"
    Toegekend op:
    oktober 1941
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmführer der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
    Eenheid:
    3. / SS-Panzer-Abteilung 5 / SS-Panzergrenadier-Division "Wiking"
    Toegekend op:
    augustus 1942
    Bijzonderheden:
    Zilveren versie.
    Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmführer der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
    Eenheid:
    2. / SS-Panzer-Abteilung 5 / SS-Panzergrenadier-Division "Wiking"
    Toegekend op:
    8 december 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Obersturmführer der Reserve (Reserve 1e Luitenant)
    Eenheid:
    2. / SS-Panzer-Abteilung 5 / SS-Panzergrenadier-Division "Wiking"
    Toegekend op:
    maart 1943
    Verwundetenabzeichen 1939 in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer der Reserve (Reserve Kapitein)
    Eenheid:
    Chef 1. / schwere SS-Panzer-Abteilung 103
    Toegekend op:
    november 1943
    Panzerkampfabzeichen II Stufe
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer der Reserve (Reserve Kapitein)
    Eenheid:
    Kommandeur II. / SS-Panzer-Regiment 5 / 5.SS-Panzer-Division "Wiking" / IV.SS-Panzerkorps / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    16 oktober 1944
    Bijzonderheden:
    Voorgedragen op 8 september 1944.
    Voorlopige oorkonde en onderscheiding op 25 oktober 1944 aan Heeresgruppe Mitte.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer der Reserve (Reserve Kapitein)
    Eenheid:
    Kommandeur II. / SS-Panzer-Regiment 5 / 5.SS-Panzer-Division "Wiking" / IV.SS-Panzerkorps / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    1944
    Panzerkampfabzeichen IV Stufe
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Bijzonderheden:
    Zilveren versie.
    Infanterie-Sturmabzeichen

    Bronnen

    Foto