Stapleton, Basil Gerald "Stapme"

    Geboortedatum:
    12 mei 1920 (Durban Zuid-Afrika)
    Overlijdensdatum:
    13 april 2010
    Nationaliteit:
    Zuid-Afrikaanse

    Biografie

    Basil Gerald Stapleton werd op 12 mei 1920 geboren in Durban, Zuid-Afrika. Hij kreeg een scholopleiding in Engeland. In januari 1939 trad hij in dienst bij de Royal Air Force. Met No. 603 Squadron nam hij deel aan de Slag om Engeland. Hij nam later deel aan de strijd bij diverse andere eenheden, waaronder op "Hurricats" bij de Merchant Ship Fighter Unit, als Flight Commander No. 257 Squadron, Instructor Central Gunnery School en als Squadron Leader No. 247 Squadron.

    In april 1946 verliet hij de RAF en werd hij piloot bij BOAC.

    Bevorderingen:
    ?: Acting Pilot Officers on probation;
    21 oktober 1939: Pilot Officer on probation;
    23 januari 1940: Pilot Officer;
    21 oktober 1940: Flying Officer;
    21 oktober 1941: Flight Lieutenant (war subs.);

    Loopbaan:
    januari 1939: in dienst RAF;
    oktober 1939 - april 1941: No. 603 Squadorn, RAF Montrose, Schotland;
    ?: Merchant Ship Fighter Unit;
    ?: Flight Commander No. 257 Squadron;
    ?: Instructor Central Gunnery School;
    ?: Squadron Leader No. 247 Squadron, 124th Wing, 2nd Tactical Air Command
    23 januari 1943: Overgang naar Reserves (opgeroepen voor dienst bij Air Force);
    23 december 1944 - mei 1945: POW Stalag Luft I, Barth;
    april 1946: Pilot BOAC.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Pilot Officer (2e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    No. 603 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    15 november 1940
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    Pilot Officer Stapleton heeft sinds het begin van de oorlog bij dit squadron actieve operaties gevlogen. Zelf heeft hij tenminste zes vijandelijke vliegtuigen vernietigd en heeft in de vernietiging van twee andere gedeeld. P/O Stapleton heeft grote bekwaamheid en moed getoond tegenover numeriek sterkere vijanden.
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-vlieger)
    Eenheid:
    No. 247 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    31 juli 1945
    Uitgereikt voor:
    Operatie Market Garden
    Vliegerkruis (VK)
    Bijzonderheden:
    417e Verlening.
    Koninklijk Besluit No.29, dd. 31 juli 1945.
    Toestemming tot dragen verleend op 1 januari 1946.

    Bronnen

    • Foto 1: RAF photo
    • Foto: RAF photo
    • - MEIJER, H.G. & VIS, R., Het Vliegerkruis, De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1997.
      - The London Gazette Issue 34742, dated 28 November 1939
      - The London Gazette Issue 34801, dated 27th February 1940
      - The London Gazette Issue 34989, dated 12th November 1940
      - The London Gazette Issue 34993, dated 15th November 1940
      - The London Gazette Issue 35366, dated 2nd December 1941
      - Second Supplement to The London Gazette of 9th November 1945, Issue 37345, dated 13th November 1945
      - Ninth Supplement to The London Gazette of 28th December 1945, Issue 37415, dated 1st January 1946

    Foto