Schlichting, Joachim

    Geboortedatum:
    1 februari 1914 (Kassel/Hessen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    7 juli 1982 (Basel, Zwitserland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Joachim Schlichting werd op 1 februari 1914 geboren in Kassel. Hij nam voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog dienst bij de Luftwaffe. Met de rang van Oberleutnant diende hij tijdens de Spaanse Burgeroorlog als Staffelkapitän bij 2. / Jagsgruppe 88, Condor Legion. Hier behaalde hij vijf luchtoverwinningen.

    Terug in Duitsland diende hij als Staffelkapitän bij 3(J) / Lehrgeschwader 2, waarmee hij deelnam aan de strijd in Polen. In november 1939 werd Schlichting Adjutant bij Jagdgeschwader 27. Al op 1 februari 1940 werd hij aangesteld als Kommandeur I. / Jagdgeschwader 1, waarmee hij deelnam in de strijd om Frankrijk. Tegen het einde van de strijd werd zijn eenheid omgevormd tot III. / Jagdgeschwader 27 (5 juli 1940), waarmee hij deelnam aan de Slag om Engeland. Tijdens deze slag behaalde hij op 25 juli 1940 zijn achtste luchtoverwinning. Op 6 september 1940 werd Joachim Schlichting met zijn Messerschmitt Bf 109E, Werknummer 1380, neergeschoten bij Shoeburyness, Essex door Flight LieutenantWitold Urbanowicz van No. 303 (Polish) Squadron. Hoewel lijdend aan brandwonden wist hij zijn toestel te verlaten met zijn parachute en werd krijgsgevangen gemaakt. Hij verbleef in krijgsgevangenschap tot het einde van de Tweede Wereldoorlog.

    In meer dan 100 operationele missies behaalde Schlichting acht luchtoverwinningen.

    Hij werd uiteindelijk nog Oberst bij de West-Duitse Bundeswehr, waar hij tot 31 maart 1972 diende. Hij was de schoonzoon van Generalfeldmarschall Milch.

    Bevorderingen:
    ?: Oberleutnant;
    1 februari 1940: Hauptmann;
    ?: Oberst (Bundeswehr).

    Loopbaan:
    6 september 1937 - 28 mei 1938: Staffelkapitän 2. / Jagdgruppe 88, Condor Legion;
    1938 - november 1939: Staffelkapitän 3(J) / Lehrgeschwader 2;
    1 november 1939 - 13 februari 1940: Adjutant Jagdgeschwader 27;
    13 februari 1940: Kommandeur I. / Jagdgeschwader 1;
    9 juli 1940 - 6 september 1940: Kommandeur III. / Jagdgeschwader 27;
    6 september 1940: Krijgsgevangene;
    1963: Stabchef 5. Luftwaffendivision (Bundeswehr).

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän 3(J) / Lehrgeschwader 2
    Toegekend op:
    6 juni 1939
    Samenvatting:
    Ontvangen voor zijn verdienste als Staffelkapitän 2. / Jagdgruppe 88, Condor Legion tijdens de Spaanse Burgeroorlog.
    Spanienkreuz, Gold mit Schwertern und Brillianten
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Kommandeur III. / Jagdgeschwader 27
    Toegekend op:
    14 december 1940
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Samenvatting:
    Vanwege buitengewone toewijding als leider voor zijn opdrachten als jachtescorte voor bommenwerpers, ten koste van persoonlijk succes tijdens luchtgevechten.
    Bijzonderheden:
    De uitreiking van het Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes werd bijna een jaar later, op 31 oktober 1941 gedaan in Brits gevangenschap.

    Bronnen

    Foto